Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pie parka uzsākta būvniecība 14.08.2015. plkst. 11.39

Ir sākušies būvdarbi Dundagas parka aizsargjoslā, kur taps a/s Latvijas valsts meži biroja ēka.

Uz būvdarbu teritoriju, kur darbus veic SIA Selva Būve, devos no Brīvības ielas puses. Pa agrāko taciņu cauri parkam vairs tikt nevar,  bet būvnieks ir ierīkojis taciņu gar būvdarbu teritorijas žoga kreiso pusi. Lai tiktu būvlaukumā, man nācās sameklēt zilu vagoniņu vai namiņu, pie kura sagaidīja sargs, laipni aicinādams piereģistrēties un izsniegdams man dzeltenu vesti un baltu ķiveri. Otrajā, nedaudz lielākajā vagoniņā vai namiņā tikos ar SIA Selva Būve projektu vadītāju Gintaru Dardetu. Viņš pastāstīja, ka biroju ēkas celtniecību un tās labiekārtošanu paredzēts pabeigt līdz nākamā gada 1. VII. Pa šo laiku dundadzniekiem būs jāpiecieš nelielas neērtības. Par būvdarbu uzsākšanu ir jau izsūtītas brīdinājuma vēstules pieguļošo zemju īpašniekiem. Pa Brīvības ielu līdz tai Pils ielas vietai, kur ozolu aleja ved uz Pils ielu 18, pārvietosies smagās automašīnas ar kravu.

Taču ieguvumu būs vairāk. Blakus būvdarbu teritorijai izveidoto taciņu uzturēs, lai cilvēki varētu iziet. Kad ēka būs uzcelta un teritorija labiekārtota, vecās taciņas vieta būs nobruģēta un pa to atkal varēs staigāt. Kamēr te notiks būvdarbi, celtnieki dzīvos pansijā Jaundundaga un pusdienos bistro Vecā pirts. Piebraucamais ceļš uz biroja ēku būs tur, kur tagad ir ozolu aleja. Ceļš būs pietiekami plats, ar divām joslām un asfaltēts.

A/s Latvijas valsts meži biroja ēka būs pirmā šāda veida celtne Latvijā. Tas ir pilotprojekts, pēc darbu pabeigšanas redzēs, ko varētu vēl uzlabot. Ēka būs no betona, stikla un koka, ar modernu iekšējo aprīkojumu, zaļo enerģiju, siltumsūkņiem un siltuma atgūšanu, vārdu sakot — gudrā māja. Bargākajās ziemās izmantos granulu katlus, pārējā laikā gan apkure, gan dzesēšana nāks no zemes siltuma. Būs saules paneļi agregātu darbināšanai, lai nebūtu jāizmanto elektroenerģija. Lietus ūdeņus paredzēts savākt saimnieciskajām vajadzībām. Tur būs vesela sistēma: lietus ūdeņus uzkrās, pārsūknēs un attīrīs.

Projektu vadītājs sacīja, ka pērn konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2014 SIA Selva Būve ieguvusi otro vietu par objektu New Hanza City, kas atrodas Rīgā, Pulkveža Brieža ielā. Arī a/s Latvijas valsts meži biroja ēkas būvniecības principi būs līdzīgi kā New Hanza City celtnei, bet stils būs citādāks. «Šī ēka nākamgad varētu iegūt būvniecības konkursā pirmo vietu,» noteica G. Dardets. Dundadznieki par to tikai priecātos.

Turēsim roku uz pulsa un ik pa laikam ziņosim arī par turpmāko celtniecības gaitu.


Uzziņai

SIA Selva Būve ir 2004. gadā dibināts uzņēmums, kura galvenais darbības virziens ir ēku būvdarbu vadīšana un veikšana. Vienpadsmit pastāvēšanas gados uzņēmums ir uzbūvējis virkni dažādus sabiedriskos, ražošanas un dzīvojamos objektus. Šobrīd līdztekus A/S Latvijas valsts meži biroja ēkai uzņēmums būvē arī tādus nozīmīgus objektus kā pirmo privāto daudzprofila slimnīcu Latvijā ARS, rekonstruē Murjāņu sporta ģimnāziju, kā arī ir pirmais būvuzņēmums Latvijā, kas būs uzbūvējis objektu — daudzstāvu dzīvojamais ēku komplekss Felicity Apartments Rīgā, ievērojot un izpildot starptautiskos BREEAM standartus (British Research Establishment Environmental Assessment Method – pasaulē visbiežāk lietotā metode, ar kuru tiek vērtētas un sertificētas ilgtspējīgi uzbūvētas ēkas).

 

Diāna Siliņa

 

 

 


Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotās galerijas
A/s «Latvijas valsts meži» būvlaukumā

Atslēgvārdi
vide, uzņēmējdarbība, projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com