Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pētnieku un studentu ekspedīcija Dundagas novadā 25.06.2014. plkst. 14.05

No 29. VI līdz 4. VII Latvijas Universitātes pētnieku un studentu grupa profesores Janīnas Kursītes vadībā dodas ekspedīcijā uz Dundagas novadu, lai pētītu vietējās tradīcijas teikām apvītajā novadā.

Šādas ekspedīcijas jau ir kļuvušas par tradīciju un ir notikušas dažādos Latvijas novados — Alsungā, Vārkavā, Dagdā, Saldus, Valkas novadā un citur.

Doktorantu, folkloras studentu un pētnieku grupa profesores Janīnas Kursītes vadībā Dundagas novadā pētīs vietu un māju nosaukumus, dažādas aizsargzīmes, kas saglabājušās uz ēkām, vietējos ticējumus, parunas, nostāstus, tautas dziedniecību, vāks materiālus par kurzemnieku raksturu, dundžiņu valodu, ārstniecības augiem, zīmīgiem sapņiem, par svētkiem un godiem, par agrāko laiku un mūsdienu ēdieniem un ēšanas paradumiem. 

Ekspedīcijas laikā uzklausīs un pierakstīs vecākās paaudzes dundadznieku dzīvesstāstus, kas papildinās Nacionālās mutvārdu vēstures projekta «Dzīvesstāsts» krājumu.

Ekspedīcijas laikā Dundagas pilī būs apskatāma izstāde «Zilā kalna Marta», bet 2.  VII plkst. 19 notiks seminārs par tautas dziedniecību un tikšanās ar izstādes autori profesori Janīnu Kursīti, kā arī ekspedīcijas dalībniekiem.

Ekspedīciju finansiāli atbalsta Latvijas Universitāte un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Jolanta Stauga

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com