Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Patriotu brīdis Kolkā 22.11.2016. plkst. 13.08

Mēs dzīvojam dīvainā laikā — visapkārt jūtam neapmierinātību ar notiekošo Latvijā, tomēr 18. novembra vakars Kolkas tautas namā bija īsts patriotu brīdis — pašu kolcinieku veidots, tādēļ tik svinīgs, sirsnīgs un īsts. Koncertā muzicēja mūzikas skolas vokālais un koklētāju ansamblis, ansamblis Laula un Kolkas pamatskolas pūtēju orķestris.

Kolkas pamatskolas pūtēju orķestris Rudītes Rērihas vadībā ir visīstākā patriotu kalve, jo liela daļa orķestrantu pašlaik mācās vai strādā ārpus Kolkas, bet jauno skanējumu orķestris ieguvis, pateicoties orķestrantu entuziasmam un Rudītes iedvesmojošajai motivācijai, varbūt pat misijas apziņai. Rudītes mērķtiecīgā un radošā darbība ir novērtēta — viņa saņēma Swedbank balvu kā Gada labākais skolotājs Dundagas novadā.

Orķestra dalībniecei Laurai Pinkenai šajā dienā būt Kolkā ir svarīgi tādēļ, ka Kolka viņai ir pati svarīgākā vieta. Visur citur pasaulē viņa būtu viena no daudziem, bet šeit viņa jūtas piederīga un, galvenais, vajadzīga. Savu lepnumu būt tieši kolciniecei apliecināja arī novada Goda raksta saņēmēja un Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere — lībiešu kultūras darbiniece un novadpētniece Baiba Šuvcāne.

Atzinības rakstus saņēma Gunta un Igors Ginteri, Mazirbes Stūrīšu saimnieki — par lībiešu tradīciju daudzināšanu augstā līmenī, par novada un valsts tēla spodrināšanu, Elīza Sakniņa — par atsaucību, veidojot mākslinieciski augstvērtīgu vizuālo noformējumu Lībiešu svētkiem Mazirbē, un Benita Ose — par Piejūras pašvaldību festivāla Pie jūras dzīve mana rīkošanu Kolkā, par Kolkas senioru dzīves aktivizēšanu.

Vakara turpinājumā baudījām dziesminieku Valda Atāla, Arnolda Kārkla un Egona Pičnera patriotisma apliecinājumu dzejā un mūzikā, bet noslēgumā Stūru stūriem tēvu zeme kopā ar visiem koncerta dalībniekiem izskanēja ar īpašu spēku!

Mūsu lielais paldies vakara vadītājiem Ivetai Bordjugai un Kārlim Runcim, un Aldim Pinkenam par apskaņošanu, gaismošanu un fotografēšanu!

Lai mirdz mūsu tēvu zeme
Kā actiņa gredzenā!

Dzintra Tauniņa

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Valsts svētkos Kolkā

Atslēgvārdi
Kolka, svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com