Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pašvaldības policija informē 09.06.2014. plkst. 08.00

Šajā rakstā informējam par policijas darbu sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un 2013. gadu salīdzinājumā ar 2012. gadu.

Novadā sabiedrisko kārtību nodrošina Dundagas novada pašvaldības policija. Tajā strādā divi pašvaldības policisti. Vajadzības gadījumā ir pieejama Valsts policijas nepilngadīgo lietu inspektore, tāpat Valsts policijas inspektori, zvanot pa tālruni 110. Pašvaldības policistu galvenie uzdevumi ir kontrolēt, kā ievēro pašvaldības izdotos saistošos noteikumus, nodrošināt sabiedrisko kārtību, patrulēt un apsekot jauniešu pulcēšanās vietas nedēļu nogalēs, kā arī sadarboties ar Valsts policiju un piedalīties kopējos reidos un pildīt citas likumā noteiktos uzdevumus. Vajadzības gadījumā pašvaldības policisti nodrošina sabiedrisko kārtību pašvaldības rīkotajos pasākumos.

Lai atvieglotu policistu darbu dažāda rakstura noziedzīgo nodarījumu un administratīvi izdarītu pārkāpumu atklāšanā, šogad turpina ierīkot videonovērošanas kameras Dundagas ciemā. Pagaidām tās darbojas izmēģinājuma režīmā. Kad videokameru darbību pilnībā sakārtos, pie Dundagas robežas uzstādīs atbilstošas informatīvās zīmes. Ar videokameru palīdzību varēs kontrolēt Dundagā notiekošo un laikus reaģēt uz pamanītajām pretlikumiskajām darbībām un atklāt pārkāpumu izdarīšanu. Iedzīvotājiem nav jāsatraucas par «privātuma pārkāpšanu», ieraksti glabāsies pašvaldības policijā datu nesējā, tos aizsargā «Fizisko personu datu aizsardzības likums». Tā mērķis ir aizsargāt fizisko personu pamattiesības un brīvības, it īpaši privātās dzīves neaizskaramību, kas saistās ar fiziskās personas datu apstrādi.

Šogad turpināsim pastiprināti kontrolēt Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslas, kas bieži cieš no atpūtniekiem, un to, kā ievēro pašvaldības  saistošos noteikumus «Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Dundagas novadā» un «Par nekustamo īpašumu kopšanu un uzturēšanu». Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu pērn novada iedzīvotājiem 2012. gadā izteikts 61 aizrādījums, 2013. gadā — 43, 2014. gada pirmajos piecos mēnešos — 25, un tas paaugstinājis iedzīvotāju apzinīgumu. Tā pērn ar sauso sadzīves atkritumu apsaimniekotāju «Eko Baltija Vide» par sadzīves atkritumu savākšanu pavisam noslēgti 407 līgumi, bet 2014. gadā pirmajos trijos mēnešos jau 66 līgumi. Nopirkti 369 speciāli marķēti atkritumu maisi, tā piedaloties pašvaldības organizētajā atkritumu apsaimniekošanā.

2013. gads salīdzinājumā ar 2012. gadu

Pavisam saņemta un reģistrēta informācija attiecīgi 420 un 320 reizes, Valsts policijas kompetencē esošā informācija — 96 un 131, nodotas lietas tālākai izskatīšanai Valsts policijai 19 un 26, bet tiesai — 2 lietas un 1 lieta, Valsts vides dienestam 6 un 3 lietas. 2013. gadā atklāti divi noziedzīgi nodarījumi, bet 2012. gadā — četri. Valsts ceļu policijai nodotas 10 lietas 2012. gadā un 5 lietas 2013. gadā. Sadarbībā ar dažādām iestādēm veiktas apsekošanas attiecīgi 73 un 78 reizes. Saņemti attiecīgi uz 14 un 23 iesniegumi, un uz tiem atbildēts. Sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem veikti reidi 34 un 35 reizes, bet ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu — 2, ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu — 2, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem— 15 gadījumos. Meklētas attiecīgi 1 un 3 personas, slimnīcā nogādātas 2 un 5 personas. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem pavisam sastādīti 62 un 74 protokoli, bet par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu sastādīti 20 protokoli paziņojumi.

Dundagas novada administratīvajā komisijā pavisam 2013. gadā izskatīta 41 administratīvā pārkāpuma lieta, bet citām institūcijām izskatīšanai nodota 21 pārkāpuma lieta. Alkohola reibumā aizturētas un dzīvesvietā nogādātas 30 personas,  Valsts policijai nodotas 8 personas. Alkoholisko dzērienu un cigarešu nodošana nepilngadīgu personu rīcība izskatīta 8 reizes, kas ir par diviem gadījumiem vairāk nekā 2012. gadā. Notikusi patrulēšana un nodrošināta sabiedriskā kārtība pasākumos — pavisam 390 stundas. 2013. gadā veikti 48 reidi jūras krasta kāpu aizsargjoslā, 16 gadījumos sastādīti protokoli paziņojumi. 2012. gadā attiecīgi 7 reidi un sastādīti 10 protokoli. Par izdarīto administratīvo pārkāpumu uzliktajiem sodiem kopsummā iekasēts1601  Ls (2278 €), bet 2012. gadā — 1013 Ls  (1441 €).

Turpināsim kontrolēt, kā ievēro  transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumus. 2013. gadā aizrādījumi par šo Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) neievērošanu izteikti ap 54 transportlīdzekļu vadītājiem. Daudzi transportlīdzekļu vadītāji noteikumus neievēro atkārtoti, paskaidrojot, ka nevienam netraucējot. Visbiežāk neievēro apstāšanos un stāvēšanu pie gājēju pārejām. Gājējs ir visneaizsargātākais satiksmes dalībnieks, un ne velti CSN ir paredzēti 5 m pirms un pēc gājēju pārejas, par kuriem tuvāk transportlīdzekli novietot nav atļauts. Tāpat arī Dundagas centra autostāvvietā uzstādīta 828. papildzīme, kas norāda transportlīdzekļa novietošanas veidu. Vai pa ietvi ejošajiem būtu jāelpo nepareizi novietoto transportlīdzekļu izplūdes gāzes?

Arī 2014. gads iesācies ar dažāda rakstura likuma pārkāpumiem. Par to ziņosim  kādā no nākamajiem rakstiem.

Tuvojas vieni no skaistākajiem latviešu tautas svētkiem — Jāņi, kad galdā ceļ Jāņu sieru un alu. Priecāsimies, bet neaizmirsīsim par savu un līdzcilvēku drošību!

Jānis Simsons, Dundagas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
No pašvaldības policijas reidu vēstures

Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Oskars pirms 3469 dienām (10.06.2014. 13:43)

Viens jautājums par kameru mazās skolas laukumā?
Kādam nolūkam tā paredzēta? Un vai man netīši sperot bumbu un trāpot par to būtu jānes atbildība? Un vai neliekas, ka laukuma katrā galā vajadzētu uzstādīt pa vienai miskastei, jo ne visi pēc lielas noskriešanās grib vēl kaut kur staipīt atkritumus un nereti atstāj bardaku?!

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Treinovsku Ģirts pirms 3469 dienām (10.06.2014. 13:57)

Piekrītu Oskaram, vajadzība tur nav nekāda. Kamera nav vērsta uz soliņiem, kur visbiežāk jaunieši izklaidējas. Dundagā ir citas vietas kur kamera noderētu.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Kārlis Bogdans pirms 3468 dienām (11.06.2014. 10:15)

Atbildot uz tavu jautājumu ir pavisam vienkārši. Kamera ir uzstādīta dēļ biežajām iedzīvotāju sūdzībām par to, ka sporta laukumā notiek skaļa iedzeršana un pēc tās ir atkritumu kalni kā arī par žoga bojāšanu. Un bumba jaspēr pa vārtiem nevis jārāda sava māksla sperot tiem garām pa kameru un par citas mantas bojāšanu būs jānes atbildība.

Un atbildot uz Ģirta jautājumu ir pavisam vienkārša. Jūs nevarat spriest par to ko kamera redz un cik plats ir tās redzes leņķis. Kameras vēl tiek uzstādītas un ar laiku būs visās problemātiskajās vietās.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Kārlis Bogdans pirms 3467 dienām (12.06.2014. 12:52)

Luizej C kas atsūtija bildi ar operatīvo transportlīdzekli stāvvietā "Krūziņi" informēju jūs par Ceļu satiksmes notiekumiem:
46. Iedegtai mirgojošai zilai bākugunij bez ieslēgta speciāla skaņas signāla ir tikai brīdinoša nozīme. To var izmantot, brīdinot par nelaimes gadījumu (piemēram, ceļu satiksmes negadījumu), kā arī pavadot transportlīdzekli (kolonnu). Transportlīdzekļu vadītāji, kuru transportlīdzekļiem ir iedegta mirgojoša zila bākuguns bez ieslēgta speciāla skaņas signāla, nedrīkst pārkāpt šo noteikumu prasības, izņemot apstāšanās un stāvēšanas noteikumus, kā arī šo noteikumu 111.punktā minēto aizliegumu mehāniskajiem transportlīdzekļiem braukt pa ietvēm, gājēju ceļiem, velosipēdu ceļiem, kā arī gājēju un velosipēdu ceļiem. Transportlīdzekļu vadītāji, kuru transportlīdzekļiem ir speciāls krāsojums un piešķirts operatīvo transportlīdzekļu statuss, bez iedegtas mirgojošas zilas bākuguns un bez ieslēgta speciāla skaņas signāla nedrīkst pārkāpt šo noteikumu prasības, izņemot šo noteikumu 135.4., 135.6., 135.7., 135.9., 135.10., 135.11., 135.12., 136.2., 136.3. un 136.4.apakšpunktā minētos aizliegumus, un tiem ir atļauts braukt pa pasažieru sabiedriskajiem transportlīdzekļiem paredzētajām joslām.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Luīze pirms 3467 dienām (12.06.2014. 14:11)

Jāsaka gan, ka ne zilas ne arī citas krāsas bākugunis nebija ieslēgtas. Abas šīs mašīnas tur stāvēja vairākas minūtes un šoferi, caur atvērtiem logiem sarunājās savā starpā. Un tas ir novērojams bieži. Kapēc civiliedzīvotājiem "piekasās" ik uz soļa, bet pašvaldības policijai ir visatļautība? Kāds piemērs tiek rādīts? Nelieciet zīmes, ko paši neievērojat.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Kārlis Bogdans pirms 3466 dienām (13.06.2014. 18:01)

Luīze lūdzu izlasi vēlreiz likumu kur skaidri teikts kā drīkst stāvēt bez iedegtām bākugunīm konkrēt. Un tā kā tas ir operatīvais transports ir visas atļaujas tā stāvēt. Vēlaties stāvēt tāpat noregistrrjiet arī savu. Un vispār rodas jautājums vai jums nevajadzētu kārtot pa jaunu tiesības ja tādas ir.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Luīze pirms 3466 dienām (13.06.2014. 19:04)

,,noreģistrējiet arī savu"... tātad ar operatīvo transportu ir tiesības uz visu, kaut arī tas nav nepieciešams? Tiesības vēl ir tikai plāna, bet vismaz ar komatiem nav problēmu. :) Jauku dienu.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Kārlis Bogdans pirms 3465 dienām (14.06.2014. 14:53)

Luīze! Palasi ceļu satiksmes noteikumus, autoskolā būs vieglāk apgūt teoriju, bet runājot par piekasīšanos - policija nepiekasās, bet prasa pārtraukt likumpārkāpumu. Bija patīkami ar Tevi padiskutēt, ar šo arī šo topiku beidzam... Jauku Tev arī šo dienu.

Redakcijai jau par šo komentāru ir paziņots
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com