Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pašvaldības policija informē 19.08.2015. plkst. 08.42

Pašvaldības policija pēdējā laikā saņem daudzus Dundagas iedzīvotāju zvanus par nepieskatītiem suņiem, kas pamanījušies izkļūt no iežogotām teritorijām. Policija aicina suņu saimniekus rūpīgāk uzraudzīt nožogojumu, lai suņi neizkļūtu. Lai arī īpašniekam šķiet, ka viņa mīlulis nevienam nekož, pieredze rāda pretējo. Cilvēkiem tādi no teritorijas izkļuvuši suņi rada nedrošības sajūtu.

Sākotnēji pašvaldības policija veic preventīvas pārrunas ar suņu īpašniekiem, ja tie ir zināmi. Bet, ja suns no iežogojuma izkļūst atkārtoti, tad suņa īpašniekam sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu.

Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu likums paredz administratīvo atbildību.

Pašvaldības policija klaiņojošus dzīvniekus neķer. To dara speciāli apmācīti darbinieki, kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi nr. 678 «Klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanas prasības».

Godātie suņu īpašnieki! Atgādinām, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem suņu īpašnieka pienākums ir:

  • suņus regulāri vakcinēt pret trakumsērgu;
  • nodrošināt, lai suns neapdraudētu un netraucētu cilvēkus vai citus dzīvniekus;
  • neļaut suņiem klaiņot un atrasties  publiskai lietošanai paredzētā teritorijā bez saimnieka uzraudzības;
  • izvest suņus pastaigā pavadā un ar uzliktu uzpurni (izņemot dekoratīvos suņus), ņemt līdzi maisiņus, lai savāktu suņa izkārnījumus, jo nevienam nebūs patīkami tajos iekāpt.

Informējam, ka par suņu turēšanas noteikumu neievērošanu vainīgās personas sauks pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 106. pantu. Aicinām savus mīluļus pieskatīt un neļaut tiem patvaļīgi klaiņot. Nesagādāsim nepatīkamus mirkļus sev un citiem! Pirmajā reizē ar suņa saimniekiem veic pārrunas, bet LAPK paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 140 €.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 15 līdz 700 €, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 €, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Lūdzu atsaukties suņu īpašniekus vai tos, kas zina vasarā uzņemtajās fotogrāfijās redzamo suņu īpašniekus! Anonimitāte garantēta.

Jānis Simsons,
pašvaldības policijas vecākais inspektors
tālrunis 26437575, e-pasts policija@dundaga.lv

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com