Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pašvaldības policija iesaistīsies putnu gripas profilaksē 05.03.2021. plkst. 14.00

No 9.  līdz 25. februārim Latvijā dažādās vietās ir konstatēti 29 savvaļas putnu saslimšanas gadījumi ar augsti patogēno putnu gripu. Strauji pieaug risks putnu gripas vīrusu ienest mājputnu novietnēs. Saslimšanas sekas mājputnu ganāmpulkos ir ne tikai putnu masveida nobeigšanās un inficētā ganāmpulka pilnīga iznīcināšana, bet arī mājputnu un to produktu pārvietošanas un tirdzniecības, t.sk. eksporta ierobežojumi, kas apdraud putnkopības nozares uzņēmējdarbību gan reģionos, gan valsts ekonomiku kopumā.

Pārtikas un veterinārajam dienestam  (PVD )nav iespējams pārbaudīt katru mājputnu turēšanas vietu. Tā kā viens no lielākajiem riskiem putnu gripas izplatībā ir mazie un vidējie mājputnu īpašnieki, kas ne vienmēr ievēro slimības profilaktiskos pasākumus un ne vienmēr apzinās sekas, ko viņu nevērība var izraisīt, informējam, ka novada pašvaldības policija kontrolēs, vai mājputni netiek izlaisti pagalmā vai turēti neatbilstošos āra aplokos. 

Saņemot informāciju vai konstatējot, ka netiek ievēroti biodrošības pasākumi, piemēram, mājputnus netur telpās, pašvaldības policija  izskaidros īpašniekiem nepieciešamību ievērot mājputnu turēšanas nosacījumus, kā arī informēs par sekām to neievērošanas gadījumā. Ja īpašnieks šo informāciju neņems vērā un situāciju neuzlabos, par konstatētajiem pārkāpumiem tiks sniegta informācija Pārtikas un veterinārajam dienestam.

 

Buklets
Buklets

PVD aicina ziņot par atrastiem beigtiem savvaļas ūdensputniem vai vienkopus vairāk par 3–5 mirušiem citiem savvaļas putniem, zvanot uz PVD uzticības tālruni — automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot tuvāko PVD teritoriālajā pārvaldi.

Linda Pavlovska-Dišlere,
Dundagas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Buklets
Informatīvais materiāls mājputnu turētājiem
Atslēgvārdi
kārtība, veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com