Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pašvaldība nav tiesīga uzturēt privātīpašumā esošus ceļus vai pievedceļus 14.12.2022. plkst. 15.19

Snigšanai mazinoties, Talsu novadā turpinās ielu un ceļu tīrīšana, lai tos savestu braucamā kārtībā. Atgādinām, ka Talsu novada pašvaldība tikai atsevišķos gadījumos var ieguldīt finansējumu, lai attīrītu privātīpašniekiem piederošos ceļu un pievedceļu posmus: tikai tad, ja attiecīgais īpašums pieder vai konkrētajā adresē dzīvo persona, kurai noteikta 1. grupas invaliditāte.

Talsu novada pašvaldībai piederošo ceļu un ielu tīrīšanu novada pilsētās un pagastos nodrošina vairāki pakalpojumu sniedzēji, kas izvēlēti iepirkumu konkursos. To tehniskajā specifikācijā ir noteikti nosacījumi ielu un ceļu tīrīšanai un jau konkrēts pašvaldībai piederošo ielu un ceļu saraksts, ko nepieciešams uzturēt kārtībā.

Talsu novada pašvaldība pēdējās dienās saņem iedzīvotāju zvanus, kuri lūdz iesaistīties privātīpašniekiem piederošo ceļu un pievedceļu tīrīšanā, tomēr pašvaldībai nav likumiskā pamata to darīt. Likums aizliedz ieguldīt pašvaldības finansējumu privātīpašumu uzturēšanā, un šis nosacījums attiecas arī uz ceļu un ielu tīrīšanu. Katrs īpašnieks ir atbildīgs par sava īpašuma uzturēšanu, tai skaitā tā uzturēšanu braucamā kārtībā.

Izņēmums ir īpašumi, kas pieder vai kur dzīvo personas, kam noteikta 1. grupas invaliditāte. Šajos gadījumos personai vai tās pārstāvim jāsazinās ar attiecīgās teritorijas pārvaldes vadītāju, kurš nodos tālāk informāciju atbildīgajām personām un nodrošinās attiecīgā ceļa vai pievedceļa tīrīšanu. Kontaktinformācija pieejama: https://talsunovads.lv/kontakti/pilsetu-un-pagastu-parvaldes/

Inita Fedko

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com