Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Parādi savu spēku! 04.09.2015. plkst. 11.10

2012. gadā Latvijas vingrotāju biedrībai radās ideja, ka aicinot iedzīvotājus apliecināt savu spēku pievelkoties pie stieņa, varētu pamudināt Latvijas iedzīvotājus ikdienā domāt par veselīgu un aktīvu dzīves veidu. Projektu īstenojot, VAS «Latvijas dzelzceļš» sadarbībā ar «Latvijas ielu vingrotāju biedrību» jau ceturto gadu Spēka dienā pulcēs tūkstošiem cilvēku, kuri Eiropas Sporta nedēļā 12. IX astoņdesmit Spēka punktos visā Latvijā centīsies pievilkties pie stieņa, lai parādītu savu spēku.

Dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug: 2012. gadā tie bija 2 541 dalībnieks, kas pievilkās pie stieņa kopā 28 504 reizes, 2013. gadā — 5 523 dalībnieki un 55 659 pievilkšanās reizes, 2014. gadā 6 027 dalībnieki un 67 594 pievilkšanās reizes. Arī dalībnieku vecums ir dažāds — jaunākajam dalībniekam ir 3 gadi, bet vecākajam — 73 gadi.

Spēka dienas aktivitātēs var piedalīties jebkurš, iepriekš nereģistrējoties. Vīriešu un sieviešu rezultātus vērtē atsevišķi. Arī Dundagā ir viens no 80 oficiālajiem Spēka punktiem, kura darbību nodrošinās Dundagas ielu vingrotāji, un 12. IX no pulksten 10.00 līdz 17.00 Talsu ielā 3a, stāvlaukumā Talsu un Pils ielu krustojumā, jebkurš varēs pierādīt, ka ir spēcīgākais vīrietis vai sieviete savā ciemā un novadā. Katrs, kurš pievilksies, saņems īpašo Spēka dienas aproci.

Sacensību noteikumi

  • Vīriešiem. Katrs sacensību dalībnieks pēc tiesneša uzaicinājuma dodas pie pievilkšanās stieņa, pieķeras tam roku virstvērienā un pēc signāla sāk pievilkties. Gadījumā, ja divi dalībnieki uzrāda vienādu pievilkšanās reižu skaitu, izšķirošais ir pievilkšanās laiks. Pievilkšanās reizi ieskaita, ja dalībnieks pārceļ zodu pāri stienim un, laižoties lejā, pilnībā iztaisno rokas. Starp pievilkšanās reizēm obligāta vismaz 2 sekunžu pauze, kas nedrīkst būt ilgāka par 10 sekundēm. Aizliegts izdarīt straujas kustības (raustīties, iešūpoties u.tml.) vai izpildīt jebkādus akrobātiskus elementus. Atļauts pievilkties cimdos.
  • Sievietēm. Katra sacensību dalībniece pēc tiesneša uzaicinājuma dodas pie pievilkšanās stieņa, pieķeras tam roku apakštvērienā un pēc signāla sāk pievilkties. Gadījumā, ja divas dalībnieces uzrāda vienādu pievilkšanās reižu skaitu, izšķirošais ir pievilkšanās laiks. Pievilkšanās reizi ieskaita, ja dalībniece pārceļ zodu pāri stienim un, laižoties lejā, iztaisno rokas vismaz 90 grādu leņķī. Starp pievilkšanās reizēm obligāta vismaz 2 sekunžu pauze, kas nedrīkst būt ilgāka par 10 sekundēm. Aizliegts izdarīt straujas kustības (raustīties, iešūpoties u.tml.) vai izpildīt jebkādus akrobātiskus elementus. Atļauts pievilkties cimdos.

Dalībnieku pievilkšanās reizes pieskaitīs kopējam novada un Latvijas rezultātam. Pēc pulksten 17.00, kad visa Latvija būs pievilkusies, dalībnieki varēs uzzināt, vai ir spēcīgākie Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē vai Rīgā.

Sākam gatavoties Spēka dienas sacensībām un tiekamies 12. IX Dundagas centrā jau no pulksten 10.00!

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com