Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Par laboratoriju 02.09.2014. plkst. 14.20

SIA «Dundagas veselības centrs» laboratorija darbojas pēdējos mēnešus. Tas gan nenozīmē, ka pacienti turpmāk nevarēs nodot analīzes. Par pašreizējo stāvokli un pārmaiņām stāsta valdes locekle Anita Lavrenova.

Laboratorijas aparatūra ir novecojusi. Vecākie aparāti ir no 20. gs. 60. gadu beigām, jaunākie — no 1986. gada. Ar mūsu aparātiem līdz šim veicam trīs analīzes: asinsanalīzi no pirksta, urīna analīzi un fēču analīzi.

Ar tik veciem aparātiem neviens vairs nestrādā, tos nevar akreditēt. Ļoti dārgi būtu gan iegādāties jaunus aparātus, gan arī tos uzturēt, arī tādēļ, ka mums ir pārāk maz pacientu. Līdz šim analīzes pacientiem ar ārsta norīkojumu bija par brīvu, jo pakalpojumu apmaksā Nacionālais veselības dienests. Ja tīri teorētiski pieņemtu, ka SIA «Dundagas veselības centrs» iegādātos jaunu aparatūru, tad viena analīze vidēji izmaksātu ap 5 €. Tā kā esam sabiedrība ar ierobežotu atbildību, tad pašvaldība mūs nevar dotēt.

Kamēr krājumā ir attiecīgie reaģenti, analīzes vēl veicam, bet jau šogad to noteikti beigsim darīt.

Kā tas ietekmēs klientus?

Mūsdienās daudz kas mainās. No pirksta asinis vairs neņem, jau mazuļiem drīz pēc dzimšanas asinis analīzei ņem no vēnas. Šādu pakalpojumu sniedz abas ģimenes ārstes, Asja Felta un Gunta Skujiņa. Vienīgi jāatceras, ka to dara noteiktās dienās —  daktere Felta otrdienu rītos, daktere Skujiņa — pirmdienā. Rezultātus pacients uzzina nākamajā dienā.

Abām ģimenes ārstēm ir aparāti arī urīna analīzēm. Pie ģimenes ārsta  maksa par vienu analīzi  ir niecīga.

Vēl, protams, var doties uz Talsiem, kur analīzes var nodot gan poliklīnikā, gan Gulbja laboratorijā. Šī iespēja izmantojama, ja analīžu rezultātus grib uzzināt steidzami.

Rentgens paredzamā nākotnē darbu turpinās, kamēr nebūs prasību pāriet uz datorizētu sistēmu.

 

Interesējās Alnis Auziņš

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com