Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Par klātienes mācību iepējām novada skolās 22.02.2021. plkst. 10.06

Šodien valsts 22 pašvaldībās tiek atjauninātas mācības klātienē 1.–4. klašu skolēniem.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju, izglītības process valstī norisinājās pilnībā attālināti. Salīdzinot ar citu valstu skolēniem, Latvijas 7.–12. klašu skolēni Covid-19 pandēmijas dēļ visilgāk ir attālinātā mācību procesā, kam ir kompleksas sekas, ietverot arī faktorus, kas negatīvi ietekmē bērnu un jauniešu attīstību. Tādēļ Izglītības un zinātmnes ministrija rosināja ministru kabinetā izskatīt jautājumu par mācību pakāpenisku atsākšanu klātienē, piemērojot reģionālo pieeju – atsākt klātienes mācības skolās tajos novados, kuros epidemioloģiskā situācija noteiktā laikā ir stabila un ar zemiem riskiem.

Pietiekami ilgu laiku epidemioloģiskā situācija Dundagas novada teritorijā bija ar zemiem riskiem, tādēļ arī Dundagas novadu Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāva to pašvaldību sarakstā, kurās epidemioloģiskā situācija uz pāgājušo pirmdienu bija ar zemiem riskiem.  

Dundagas vidusskola un Kolkas pamatskola var nodrošināt t.s. «skolas drošības komplektu» — sejas masku lietošanu, distances ievērošanu, telpu vēdināšanu, dezinfekcijas pasākumus un roku mazgāšanu. Dundagas vidusskolā apsvērta arī iespēja attiecīgajām klasēm mācības organizēt abās skolas ēkās, tādējādi mazinot skolēnu plūsmu krustošanos, apzinoties, ka tas var radīt grūtības mācību procesa organizācijā.

Skolēnu nokļūšana līdz skolai arī var notikt nelielu risku fonā – sabiedrisko transportu, ar kuru skolēni nokļūst skolā, pamatā izmanto skolēni, Kolkas pamatskolā riskus mazina internāta pakalpojums. Lielu daļu skolēnu vecāki uz skolu ved ar privāto transportu.

Mēs visi novērtējam, ka, neskatoties uz valstī noteiktiem ierobežojumiem, sociālekonomiskie procesi tormēr turpinājās, tādējādi lielai iedzīvotāju daļai nodrošinot iespējami drošus apstākļus ienākumu gūšanai. Un apzinamies, ka jebkāda iedzīvotāju kustība veicina epidemioloģiskās drošības riskus.Tomēr pagājušā nedēļā novada teritorijā epidemioloģiskie riski paaugstinājās, tika konstatēti jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Šādi gadījumi notika vairāku pašvaldību teritorijās, t.sk. tajās pašvaldībās, kurās sākotnēji tika pieļautas klātienes mācības.

Paaugstinoties infekcijas Covid-19 izplatībai, Dundagas novada izglītības iestādēs iespēja atsākt mācības klātienē 1.–4. klašu skolēniem atcelta līdz laikam, kad espidemioloģiskā situācija normalizēsies. Izvērtējot saslimšanas gadījumu dinamiku, lēmumu par iespēju atsākt klātienes mācības pieņems SPKC.

Visiem skolotājiem, skolēnu vecākiem un skolēniem vēl vairāk jāstiprina pacietība, lai sagaidītu iespēju atsākt mācības skolā.

Dinārs Neifelds,
Dundagas novada pašvaldības izglītības speciālists

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com