Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Par kārtību, tīrību un drošību atbild īpašnieks 30.01.2017. plkst. 15.53

Sevišķi tas ir svarīgi ziemā. Kad kāda ietve vai pagalms ir notīrīti un nokaisīti, bet citur kupenas un slidenās ietves traucē pārvietoties, iedzīvotāji neizpratnē jautā, kādēļ pašvaldība šo problēmu nerisina. Bet ne vienmēr šie darbi konkrētajā vietā ir jāveic pašvaldībai.

To, kurš kurā vietā atbild par teritorijas uzkopšanu, nosaka «Dzīvokļa īpašuma likums» un Ministru kabineta noteikumi nr. 909 «Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi», kā arī Dundagas novada pašvaldības 25.07.2013. saistošie noteikumi nr. 11 «Par nekustamo īpašumu kopšanu un uzturēšanu».

Visos šajos normatīvajos aktos ir noteikti ēkas īpašnieka pienākumi ne tikai par mājas apsaimniekošanu, bet  arī ēkai piederošās teritorijas uzturēšanas nosacījumi.

Obligātie regulāri veicamie darbi ir — ietvju, celiņu un piebraucamo ceļu tīrīšana, zālāja pļaušana, lapu savākšana, apstādījumu kopšana. Atsevišķi ir noteikti ziemā darāmie darbi: regulāri jātīra sniegs un ledus no ietvēm, celiņiem un piebraucamajiem ceļiem; tie  jāapstrādā ar pretslīdes materiāliem; jātīra sniegs un ledus no jumtiem.

Tātad par attiecīgās teritorijas uzturēšanu kārtībā atbild īpašnieks — dzīvojamās mājas īpašnieks, iestāde vai uzņēmums.

Ja īpašnieks saviem spēkiem nespēj savu teritoriju uzturēt, viņš var vērsties pēc palīdzības gan pašvaldībā, gan pie kāda apsaimniekošanas uzņēmuma, kas sniedz vajadzīgos pakalpojumus. Tie gan ir par maksu.

Ja teritorijas īpašnieks nepilda savus pienākumus, tad saskaņā ar Dundagas novada pašvaldības 2012. gada 26. aprīļa saistošajiem noteikumiem nr. 11 «Par sabiedrisko kārtību» viņu var sodīt ar naudas sodu. Kā atzina Dundagas novada pašvaldības policijas vadītājs Jānis Skujiņš, pagalmu, ielu un trotuāru īpašnieki savus pienākumus pilda. Šajā ziemā nav gadījies, kad būtu jāsoda.

Inguna Pekmane,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība, drošība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com