Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Paplašinās projekta «Kurzeme visiem» sadarbības partneru loks 15.06.2017. plkst. 09.19

Par projekta «Kurzeme visiem» partneriem šogad kļuvušas 5 citu plānošanas reģionu pašvaldības — Aizkraukles novads un Jēkabpils pilsēta Zemgalē, Limbažu un Smiltenes novads Vidzemē, kā arī Tukuma novads Rīgas plānošanas reģionā.

Sadarbība ar jaunajiem partneriem uzsākta, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu sociālā mentora pakalpojumu un atbilstošos sabiedrībā balstītos sociālos pakalpojumus tām Valsts sociālās aprūpes centrā (VSAC) «Kurzeme» dzīvojošām 27 personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT), kuras individuālo vajadzību izvērtēšanas laikā izteikušas vēlmi uzsākt patstāvīgu dzīvi minētajās pašvaldībās.

Projektā «Kurzeme visiem» līdz 2022. gadam patstāvīgai dzīvei sabiedrībā kopumā plānots sagatavot 97 personas ar GRT, kas pašlaik dzīvo kādā no sešām VSAC «Kurzeme» filiālēm. Visām personām pirms patstāvīgas dzīves uzsākšanas pašvaldībā, sniegs to pastāvīgas dzīves prasmēm atbilstošu individuālo atbalstu un sociālā mentora pakalpojumu līdz 12 mēnešiem.

Šobrīd projekta «Kurzeme visiem» īstenošanā ir iesaistījušies 28 partneri — visas Kurzemes pašvaldības, piecas citu plānošanas reģionu pašvaldības, visas bērnu aprūpes iestādes Kurzemē, kā arī valsts sociālās aprūpes centrs «Kurzeme» ar tā 6 filiālēm. Projekta īstenošana ir daļa no Latvijā notiekošā deinstitucionalizācijas procesa, kura mērķis ir ilgtermiņā radīt tādu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un maksimāli samazina ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs esošo personu skaitu.

Inese Siliņa,
projekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste
inese.silina@kurzemesregions.lv

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com