Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Orientēšanās Dundagā 27.04.2015. plkst. 08.38

24. IV bērnudārzs «Kurzemīte» Dundagā rīkoja orientēšanās sacensības citu bijušā Talsu rajona bērnudārzu darbiniekiem.

Pirms sākās sacensības, dalībniekus pie Kurzemītes uzrunāja novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns un padomju virsnieks, kura tēlā lieliski bija iejutusies Sandra Kokoreviča.

Pēc tam pirmsskolas speciāliste Dace Ivanova un desmit bērnudārzu darbinieki, sadalīti 6 krāsu komandās, devās apgūt Dundagu. Vieta pie Krokodila un avotiņa, estrāde un saliņa ir tikai dažas no stacijām, kur viņus gaidīja dažādi aizraujoši uzdevumi. Pusdienlaikā visus dalībniekus ar gardu, uz ugunskura vārītu zupu pils pagalmā sagaidīja saimnieču komanda: Daiga Kalniņa, Liene Grīnberga un Inta Osīte. Pie zupas dalīšanas palīdzēja arī Inita Kojro. No pils balkona uzrunāja pati baronese, kurā varēja atpazīt Dundagas Kultūras pils direktori Baibu Dūdu. Katra komanda saņēma pa diplomam, bet Zaļā komanda ieguva tiesības baudīt slavas garšu. Kāpēc? Tāpēc, ka bija izpelnījusies «Kurzemītes» vadītājas Ilonas Onzules īpašas simpātijas, jo viskrietnāk ar avotiņa ūdeni bija padzirdījušas Krokodilu. Tad vēl ciemiņus priecēja «Kurzemītes daiļavu» asprātīgais priekšnesums un bija iespēja ielūkoties pils noslēpumos.

Man liels prieks bija satikt Dundagas vidusskolas absolventes Andu Budreiku (Župi) un Ingu Spruģevicu (Muskeiti), savu bijušo skolnieci, no Talsu bērnudārza «Kastanītis». Izrādās, Inga kopš pērnā gada 1. VIII ir «Kastanīša» vadītāja, savukārt Anda ir šīs iestādes vadītājas vietniece izglītības jomā. Abas pastāstīja, ka «Kastanītis» no 2000. gada ir speciālā izglītības iestāde bērniem ar īpašajām vajadzībām novadā un apkārtnē. Sākumā tajā bijušas 3 programmas, bet nu jau ir sešas. Iestāde ir izglītojamajiem ar valodas attīstības, fiziskās attīstības, garīgās attīstības, jauktiem attīstības traucējumiem, ar redzes traucējumiem un somatiskām saslimšanām, kā astma, alerģija, celiakija un vielmaiņas problēmām.

Inga 10 gadus nodzīvojusi Rīgā, bet, pamanījusi sludinājumu par darba vietu Talsos, pēdējā brīdī tomēr pieteikusies. Izturējusi lielu konkurenci trīs kārtās un kļuvusi par «Kastanīša» vadītāju. Kolektīvs ir liels — 53 darbinieki! Inga uzteic Andu kā labu vietnieci. Lielu pārsteigumu Inga piedzīvojusi, redzot aktīvo sporta dzīvi Talsos. Arī viņas vadītais bērnudārzs 3. VI rīkos «Kastanīša kausu», uz ko aicinās Talsu pilsētas sagatavošanās grupas bērnus. Mērķis — parādīt, ka arī bērni ar īpašām vajadzībām var! Viņi ir organizēti un stipri.

Sporta dienu Dundagā abas novērtēja kā izdevušos, laiks bija saulains un silts, uzdevumi — interesanti. Ingai bija patikusi ūdens nešana no avotiņa pie Krokodila, bet vislabāk pie sirds gājusi dažādu vēsturisku priekšmetu atminēšana pie stacijas ēkas. Tur ir bijusi gan matu mašīna, gan trauks ar šķidrumu, ar ko ķer kukaiņus. Anda vēl pieminēja skaisto gleznu, visu komandu kopdarbu, kas bija tapis saliņā un kur bija attēlota gan pils un luterāņu baznīca, gan pati Zaļā jumprava.

Kopā ar Ingu un Andu no «Kastanīša» bija ieradušās trīs skolotājas un viena skolotājas palīdze. «Būsim viņas iepazīstinājušas ar savu dzimto pusi,» atzina bijušās dundadznieces. Viņas arī neslēpa savas priekšrocības, orientējoties Dundagā. «Visur gājām pa īsākajiem ceļiem. Visās stacijās nonācām, kad tur vēl bija iepriekšējā komanda. Tāpēc par mūsu neoficiālo nosaukumu kļuva — «Pirmie oranžie»,» stāstīja Inga.

«Paldies «Kurzemītes» meitenēm par jauko un rūpīgi izplānoto pasākumu!» teica Inga un Anda, bet viņām noteikti pievienotos visi pārējie pasākuma dalībnieki.

Diāna Siliņa, autores foto

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola, sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com