Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Olimpiskā diena mūsu novadā 30.09.2014. plkst. 11.31

26. IX arī Dundagas vidusskolā un Kolkas pamatskolā notika Olimpiskā diena. Tā šogad bija veltīta rokasbumbai — vienam no Olimpiādes sporta veidiem.
Dundagas vidusskolā dienu organizēja sporta skolotājas: Una Sila, Skaidrīte Motmillere un Gundega Lapiņa. U. Sila pastāstīja, ka Olimpiskā diena sākusies pie skolas ar svētku uzrunām, olimpiskā karoga uzvilkšanu un lāpas iedegšanu. Plkst. 10.00 Dundagas skolēni no 1. līdz 12. klasei vienlaikus ar pārējiem Olimpiskās dienas dalībniekiem Latvijā sākuši rīta vingrošanu. Pēc tam ieradies Olimpiskās dienas vēstnesis Dmitrijs Brežņikovs, bijušais Latvijas handbola izlases spēlētājs un tagadējais treneris, kurš skolēniem rīkoja rokasbumbas apmācības staciju. Vislielākā interese bijusi par bumbas ātruma mērītāju. Jāpiebilst, ka Latvijas olimpiskā komiteja bija izlozējusi skolas, kas iegūs minihandbola komplektus, arī Dundagas vidusskola bija viena no tām, tāpēc D. Brežņikovs tai uzdāvinājis handbola piepūšamos vārtus.
Tad klašu grupas veidojušas komandas, kas piedalījās dažādās sporta stacijās. Katras klašu grupas uzvarētāji saņēmuši kausu. Kad Olimpiskās dienas sportiskā rosība bija beigusies, pusdienās visus gaidījusi putra, jo šī bijusi arī Pasaules putras diena, un putra, kā zināms, dod spēku.
Kā pastāstīja Kolkas pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Dzintra Tauniņa, Olimpiskajā dienā piedalījušās visas klases. Diena sākusies ar teoriju par rokasbumbu. Mazākie skolēni pabeiguši zīmējumus, bet lielākie rakstījuši esejas «Ko es zinu par handbolu». Tad visi pulcējušies zālē, kur bija ieradies Kolkas ciema pārvaldnieks Aldis Pinkens un kur savu sagatavoto rīta rosmi kā priekšnesumu rādījuši bērnudārza «Rūķītis» bērni.
Tā kā šogad skolas tēma ir «Veselīgs dzīvesveids» un 1. IX bija izsludināts konkurss par veselīga dzīvesveida recepti, Olimpiskajā dienā apbalvoja pirmās receptes iesniedzēju piektklasnieci Evelīnu Feldentāli un interesantākās receptes autorus no 8. klases: Kārli Runci, Tomu Tindenovski un Julianu Kevreli, kas videofilmā asprātīgi piedāvā kazas pienu. To var noskatīties portālā «Draugiem. lv» lapā «Kolkas pamatskola». Pārsvarā bijušas iesniegtas uz papīra rakstītas receptes. Tās lasot, noskaidrojies veselīga dzīvesveida vienojošie elementi, kā pareizs uzturs, sportošana, smiešanās, higiēnas ievērošana, pozitīva attieksme pret dzīvi.
Plkst. 10.00 visi vienojās kopīgā rīta rosmē, kam bija gatavojušies jau vairāk nekā nedēļu, katru rītu skolā iesākot ar vingrošanu.
Pēc kopīgās fotografēšanās sākušās sportiskās aktivitātes. Dz. Tauniņa norādīja, ka fotoorientēšanos un tautas bumbu organizēja astotklasnieki K. Runcis un T. Tindenovskis. Virvju aktivitātes rīkojis Ansis Roderts, bet stafetes — sporta skolotājs Oskars Sproģis. Visvairāk punktu ieguvusi apvienotā 1., 2. un 4. klases komanda. Labākā zīmējuma autore bijusi 3. klases skolniece Laura Licenberga, bet visskaistāko eseju sacerējusi 9. klases skolniece Sintija Antmane.
Pēc mielasta, kurā baudījuši vecāku sagatavotu piena kokteili ar ogām un mājās ceptām vafelēm, skolā ieradies Olimpiskās dienas vēstnesis D. Brežņikovs, kas skolēniem organizējis praktiskas nodarbības ar rokasbumbas elementiem. Īpašu interesi rosinājis mērinstruments, ar ko mēra bumbu lidojumu vārtos. Tie, kam bijuši labi rezultāti, balvās saņēmuši handbola bumbas un stilīgas sportistu pudeles.
Olimpiskās dienas popularitāte Latvijā aug. Pērn tajā iesaistījās 85 000 skolēnu, šogad bija pieteikušies vairāk nekā 95 500.
Diāna Siliņa
Alda Pinkena foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
sports, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com