Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Olimpiskā diena 2015 23.09.2015. plkst. 08.23

25. IX Latvijas Olimpiskās komiteja (LOK) 348 vietās visā Latvijā rīko «Olimpisko dienu 2015» un plāno pulcēt jau ap 100 000 dalībnieku.

Šogad Olimpiskās dienas devīze Latvijā ir «Nebrīnies. Piedalies!», un tā ir veltīta olimpiskā sporta veida – basketbola popularizēšanai.

Pērnruden «Olimpiskā diena 2014» Latvijā 168 vietā vienkopus pulcēja ap 95 tūkstošiem skolēnu, kas piedalījās rīta vingrošanā.  Tā kā norises vietu skaits ir audzis, pieaudzis arī šī gada dalībnieku skaits, un jau tagad ir sasniegts jauns pieteikušos skaita rekords.

«Latvijā populārākā sporta spēle neapšaubāmi ir basketbols», uzsver LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. «Gandrīz gadsimtu esam bijuši liecinieki skaistām un vērtīgām uzvarām, piedzīvojuši neaizmirstamas emocijas, bet galvenais — lepnumu par Latvijas vārdu. Latvijas izcilākie basketbolisti kļuvuši par pasaules basketbola leģendām, un viņu veikums uz visiem laikiem ierakstīts Latvijas basketbola vēstures zelta lappusēs. Tam pamatā ir tradīcijām bagāta treneru skola un jauno sportistu smagais darbs treniņos».

LOK ir publicējusi «Olimpiskās dienas 2015» mācību video materiālu, lai varētu apgūt rīta vingrošanas kompleksu. Skatieties LOK internetā lapā olimpiade.lv vai LOK youtube.com kontā!

Vienlaikus visās norises vietās pasākums sāksies ar olimpisko rīta vingrošanu, lai dalībniekus pamodinātu un sagatavotu turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādinātu par pareizu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar basketbola noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī zīmējumu un domrakstu konkursos izveidos un fotogrāfijās iemūžinās iespaidus par tēmu «Basketbols ir mana spēle!».

Papildus vienojošajiem pasākumiem, Olimpiskās dienas rīkotāji  katrā vietā izstrādās arī savu individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu olimpiskos sporta veidus un idejas.

«Olimpiskās dienas 2015» pasākumi būs bez maksas, visiem dalībniekiem pasniegs Starptautiskās olimpiskās komitejas 2015. gada sertifikātus, bet labākajām komandām — speciālbalvas. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu.

 

Mārtiņš Mālmeisters,
LOK preses sekretārs

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
sports
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com