Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nūjošana Kolkasragā 02.06.2015. plkst. 13.08

22. V pievakarē Kolkasraga stāvlaukumā sāka pulcēties cilvēki ar nūjām, un jebkuram raga apmeklētājam tapa skaidrs, ka šajā vakarā notiks kāda ar Nordic walking jeb nūjošanu saistīta aktivitāte. Varbūt pašos pirmsākumos šo sporta veidu arī uzskatīja par māžošanos ar divām nūjām rokās, tomēr tagad priekšstati par to ir stipri mainījušies. Ārsti  nūjošanu slavē kā izcilu veselības atgūšanas  un  uzturēšanas  līdzekli, izceļot šī sporta veida nozīmi sirds veselības uzturēšanā. Izbijušiem skrējējiem un dejotājiem patīk, ka nūjošana saudzē ceļu locītavas, datora peles stumdītāji atzīst, ka pareiza nūjošana palīdz pret plaukstu un sprandas sāpēm, rūdītas biroja žurkas uzskata par nepieciešamu sportot svaigā gaisā, tādējādi ieelpojot vairāk skābekļa. Labāka asinsrite veicina domāšanu. Nūjošana ļauj pamazām atgūt fizisko formu pēc traumām un nopietnām slodzēm.

To visu ir sapratuši un pieņēmuši mūsu novada nūjotāji no Kolkas un Dundagas, kuri sapulcējās, lai kopīgi dotos 5 km garā trasē pa Kolkasraga un tā tuvākās apkārtnes teritoriju. Starp nūjotājiem bija redzami visu paaudžu pārstāvji. Fizioterapeits Ansis Roderts visiem ierādīja labākos vingrojumus, lai iesildītos pirms nūjošanas, kā arī deva padomus tehnikas uzlabošanai trasē. Arī pati trase bija ar pārsteigumiem — bultiņas no dabas materiāliem uz ceļa rādīja pareizo virzienu, un dažviet pie koku stumbriem bija piestiprinātas aploksnes ar jautājumiem. Ja aploksnes atradējs atbildēja uz jautājumu, varēja saņemt balvā veselīgu našķi. Apmēram stundu vāveres mežā  un kaijas pludmalē varēja brīnīties par jautro cilvēku pulciņu, jo smiekli un jautras čalas nerimās ne mirkli. Ciemiņi no Dundagas iepazina tikai vietējiem zināmas taka un taciņas un dzirdēja tikai vietējiem zināmus stāstus par ragu. Pēc trases pieveikšanas, protams, vingrojumi Anša vadībā un intensīva zaudēto kaloriju atgūšana — piparmētru tēja un cepumi ir ļoti piemēroti vēlām vakara uzkodām un raisa sarunas.

Paldies Ansim Rodertam, Evai Frišenfeldei, Gundegai Lapiņai un visiem nūjotājiem, jo tika ar viņu visu līdzdalību varēja notikt lieliskais pārgājiens pa pludmali un kāpām!

 

Aiga Ūdre

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Nūjošana Kolkasragā

Atslēgvārdi
sports, veselība, Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com