Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novada uzņēmēji Atvērto kafejnīcu dienās Kihnu salā 10.06.2018. plkst. 08.41

No  31. maija līdz 3. jūnijam projekta «UNESCO – tūrisms» darbinieki un aktīvākie tūrisma uzņēmēji no visiem projektā iesaistītajiem reģioniem devās uz Kihnu salu Igaunijā, kur notika Atvērto kafejnīcu dienas. Dundagas novadu pārstāvēja pieci novada tūrisma uzņēmēji un viens pašvaldības pārstāvis. Tā kā šādas Atvērto kafejnīcu dienas kā eksperimentāls pasākums ir plānots arī Dundagas novadā nākamajā gadā, tad šogad mūsu tūrisma uzņēmēji un pašvaldības pārstāvis devās uz Kihnu, lai vērotu kā šāds pasākums tiek organizēts, kā tas noris, kā arī lai izzinātu no Kihnu uzņēmējiem kādi ir šāda ikgadējā pasākuma ieguvumi ne tikai pašiem tūrisma uzņēmējiem, bet visam salas tūrismam kopumā.

Ik gadu Kihnu salas tūrisma uzņēmēji, kā arī vietējie mājražotāji vai vienkārši kultūras tradīciju zinātāji un glabātāji atvērto kafejnīcu dienās savas kulinārās prasmes iznes ārpus telpām — turpat savās sētās, kur visi interesenti var to visu aplūkot, izgaršot un izzināt. Divu dienu pasākumā labprāt piedalās liela daļa Kihnu uzņēmēju, saimniecību, mājražotāju un iedzīvotāju, kuriem tā ir iespēja ne tikai demonstrēt savas kulinārās prasmes, bet arī izrādīt savu tūrisma piedāvājumu. Kihnu iedzīvotājiem šie ir svētki, tādēļ pasākumā neiztikt bez dziesmām un dejām un tradicionālā kultūras mantojuma cildināšanas.

Mūsu uzņēmēji, apmeklējot šo pasākumu, iepazina vietējo kulināro mantojumu, piedalījās degustācijās, vēroja dažādus Kihnu kultūras mantojuma priekšnesumus, kuros piedalījās Kihnu skolas skolēni, Kihnu sieviešu grupa «Pitsid paistavad», u.c. Notika arī tradicionālo tautas tērpu demonstrējumi igauņu tautas dziesmu un deju pavadījumā. Tika izzināti labās prakses piemēri Atvērto kafejnīcu dienu rīkošanā un to nozīme Kihnu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un tūrisma attīstībā.

Pieredzes apmaiņas brauciens tika līdzfinansēts no Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības  programmas līdzekļeim projektā «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis».

Video no Atvērto kafejnīcu dienām 2018: https://www.facebook.com/estlat/posts/1750665081678247

Baiba Reimane,
projekta koordinatore

Kopīgs mantojums

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
projekti, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com