Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novada bibliotēku akreditācija 30.05.2019. plkst. 15.30

2019. gadā visas Dundagas novada pašvaldības bibliotēkas izgāja atkārtotu akreditāciju, kuru likumu noteiktajā kārtībā reizi piecos gados organizē Kultūras ministrija.

Gatavoties nozīmīgajai bibliotēku darba pārbaudei sākām jau iepriekšējā gadā. Akreditācijas komisija — Latvijas Bibliotēku padomes Bibliotēku akreditācijas komisijas sekretāre un Kultūras ministrijas Bibliotēku un arhīvu nodaļas vecākā referente Vanda Bērziņa, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas vadītāja Laima Mirdza Ostele, Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietniece Dzintra Punga, Talsu Galvenās bibliotēkas direktore Vija Nagle un Talsu Galvenās bibliotēkas direktores vietniece Biruta Lorence — Dundagas novadā strādāja 27. maijā. Komisija vērtēja atbilstošo dokumentu paketi, bibliotēkas krājumu, telpas un darbinieku profesionalitāti. Iepriekš katra no bibliotēkām sagatavoja informatīvu ziņojumu par savas bibliotēkas darbību iepriekšējos piecos gados. Komisija, pēc iepazīšanās ar iesūtītajām ziņām, klātienē intervēja bibliotēku darbiniekus, iegūstot vēl detalizētāku informāciju par bibliotēku darbu.

Vislielākās rūpes Dundagas novadā sagādā telpu jautājums tieši Kolkas bibliotēkai, jo tā ilgstoši atrodas neremontētās, krājumam un bibliotēkas lietotāju plūsmai neatbilstošās telpās.Šeit telpas vajag arī paplašināt. Arī Dundagas bibliotēkā ļoti nepieciešams 2. stāva telpu remonts. Šie remontdarbi ir atlikti jau vairākus gadus.

Komisija atzinīgi novērtēja Kaļķu bibliotēkas telpu risinājumu, kas mūsu novadā ir labs piemērs privātā un publiskā sektora partnerībai.

Pašvaldības piešķirtais finansējums krājuma jaunieguvumu iegādei (ap 7300 €) un periodisko izdevumu abonēšanai (ap 3100 €) pēdējos gados ir stabils un ļauj bibliotēkām regulāri un atbilstoši bibliotēku izstrādātajiem komplektēšanas kritērijiem atjaunot krājumus.

Visas bibliotēkas labi sadarbojas nepieciešamo krājuma vienību apmaiņā, izmantojot Starpbibliotēku abonementa pakalpojumus.

Dundagas pašvaldība novada bibliotēku datortehnikas atjaunošanā kopš 2015. gada kopumā ieguldījusi aptuveni 5470 €.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību kopš 2017. gada Dundagas novada bibliotēkas ir saņēmušas arī lietotu datoru dāvinājumus, kas ļauj uzlabot datortehnikas stāvokli.

Komisija norādīja uz bibliotēku telpu jautājumiem, kuriem pašvaldībai būs jārod risinājums. Vienlaicīgi tika uzsvērts, ka bibliotēkas savā novadā sniedz kvalitatīvus un profesionālus bibliotekāros pakalpojumu, un visas piecas Dundagas novada pašvaldības bibliotēkas atbilst vietējas nozīmes bibliotēkas akreditācijas nosacījumiem un atbilstošā statusa iegūšanai.

Paldies Talsu Galvenās bibliotēkas metodiskajam atbalstam šajā pārbaudes periodā! Paldies Dundagas novada pašvaldībai par finansiālo nodrošinājumu! Paldies mūsu lasītājiem! Arī turpmāk gaidīsim jūs visās novada pašvaldības bibliotēkās un nodrošināsim jums plašu bibliotekāro pakalpojumu klāstu.

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com