Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novada bibliotēkās divi kultūras projekti augstvērtīgai grāmatai 19.12.2014. plkst. 15.01

Vasaras nogalē Latvijas Bibliotekāru biedrības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas izsludinātajā projektu konkursā «Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās» iesniedza 74 projektus, no kuriem atbalstīti 55 bibliotēku projekti, iesaistot 456 bibliotēkas.

Iesniegtos projektus vērtēja eksperti — pārstāvji no Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Bibliotekāru biedrības. Dundagas novada bibliotēku pieteikumu atbalstīja, un projekta realizācijai saņēmām 57 grāmatu kolekciju par 443,55 eiro.

Projekta mērķis ir sekmēt augstvērtīgas tulkotās un latviešu oriģinālliteratūras izdevumu pieejamību Latvijas publiskajās bibliotēkās, veicināt Latvijas un pasaules kultūras klasisko vērtību un laikmetīgās literatūras iepazīšanu ar grāmatu starpniecību. Iepērkot grāmatas, visbiežāk tieši šāda veida grāmatas paliek neiegādātas.

Projektu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds. Iegūtajā grāmatu kolekcijā iekļauti Leona Brieža, Andas Līces, Ineses Zanderes, Edvarta Virzas, Imanta Ziedoņa, Ingas Ābeles, Pētera Brūvera, Noras Ikstenas, Dainas Avotiņas, Marta Pujāta un citu latviešu autoru darbi. Biogrāfisko romānu lasītājus noteikti iepriecinās žurnālistes Līgas Blauas grāmata par Jāni Stradiņu.

Projekta kolekcijā iekļautas arī klausāmgrāmatas: Ingas Gailes «Āda», Ulda Bērziņa «Izņemts no skolas», Māra Bērziņa «Gūtenmorgens». Bērnus iepriecinās izdevniecības «Liels un Mazs» izdotās BIKIBUKU grāmatas. Izglītības un mācību procesā noderēs grāmatas par māksliniekiem Rūdolfu Pērli, Kārli Melnbārzdi, Jani Rozentālu, Vilhelmu Purvīti, Kārli Padegu, zinātnisku rakstu krājumi par Imantu Ziedoni un Rūdolfu Blaumani.
Tulkoto literatūru pārstāv Sandro Veronezī, Salmans Rušdi, Mika Valtari, Mariama Petrosjana un citi autori.

Savukārt 14. XI Kultūras ministrija piešķīra 20 469 eiro programmas «Publisko bibliotēku kapacitātes stiprināšana grāmatu un citu izdevumu iegāde nacionālās identitātes un sabiedrības saliedēšanas veicināšanai» īstenošanai.

Tās mērķis ir stiprināt Latvijas unikālo kultūrtelpu (literatūra, māksla, mūzika, teātris, arhitektūra, novadpētniecība, oriģināli zinātniski pētījumi humanitārajās un sociālajās zinātnēs) un veicināt sabiedrības saliedētību, atbalstot publisko bibliotēku spēju nodrošināt sabiedrību ar vajadzībām atbilstošiem, daudzveidīgiem informācijas resursiem.

Esam saņēmuši patiesi prierīgu ziņu, ka šo programmu īstenos arī Dundagas novada bibliotēkās, un mēs varam papildināt krājumu ar vēl 27 vērtīgiem jaunas kolekcijas izdevumiem.

Jaunajā grāmatu kolekcijā atradīsim Noras Ikstenas, Ilgoņa Bērsona, Paula Bankovska grāmatas. Iepazīsim Marku Rotko, Konrādu Ubānu, Aleksandru Beļcovu, Johanu Valteru, «Latvijas dievnamus» un «Liepupes muižu», «Latvijas leģendas» un «Pasakas par mīlestību». Varēsim ne tik vien lasīt, bet arī klausīties 24 pasakas dubultalbumā «Klausāmpasakas».

Priecājamies par bibliotēkas jaunieguvumiem un gaidīsim ikvienu grāmatu interesentu!


Ruta Emerberga, Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com