Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novada bibliotekāres Gaismas pils atklāšanā 01.09.2014. plkst. 10.41

28.VIII Dundagas novada bibliotekāri piedalījās Latvijas nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas atklāšanā, kas bija īpaši veltīts bibliotekāriem — 8. stāva jeb bibliotekāru stāva atklāšanā.

Mūs uzrunāja un sveica LNB direktors Andris Vilks un Bibliotēku attīstības institūta direktors Andris Eglājs. Kāpēc LNB jaunās ēkas 8. stāvs nodēvēts par bibliotekāru stāvu? Šeit atrodas Bibliotēku konsultatīvais centrs, Mācību centrs un Bibliotēku un Informācijas zinātņu lasītava.

Mūs iepazīstināja ar izdevumu «Inovācijas bibliotēkā». LU Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējas Daina Pakalna un Līga Krūmiņa prezentēja tematu «Kāpēc bibliotekāram ir jāmācās?». Augstskolā neiztikt bez pārbaudījuma darbiem, un arī mums  sarīkoja improvizētu eksāmenu. No Dundagas novada bibliotekārēm studenta ādā nebaidījās iejusties Inese Napska un Ruta Emerberga, abas gala pārbaudījumu izturējām ar labiem rezultātiem. Savdabīga bija prezentācija «Grāmata — dizaina iedvesmotāja», liekot ieraudzīt grāmatu pavisam no cita skatu punkta. Pasaulē ir mākslinieki, kuri grāmatu izmanto jaunu mākslas darbu radīšanā, kad tā pārtop dizaina elementos un dažādās instalācijās, veidojot pat mēbeles — krēslus, galdus, letes, gultas.

Dienas gaitā iepazinām bibliotēkas telpas un Novadu dienas piedāvāto plašo programmu, tikšanās brīžus ar dažādiem autoriem un dienas noslēgumā baudījām Liepājas simfoniskā orķestra koncertu.

LNB jaunā ēka nu ir oficiāli atklāta! Vēlam Rīgas kolēģiem veiksmīgu darba cēlienu, bet ikvienam no mums — lasītprieku un neapmaldīties mūsdienu intensīvajā informācijas plūsmā!

 

Ruta Emerberga, Dundagas novada centrālās bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Novada bibliotekāres Gaismas pils atklāšanā

Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com