Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Noslēdzies starptautiskais plenērs Līvzeme 2016 23.08.2016. plkst. 21.47

19. VIII Lībiešu tautas nama 2. stāvā atklāja starptautiskā plenēra Līvzeme 2016 darbu izstādi.

Plenēru rīkoja biedrība Randalist. Kā pastāstīja tās valdes priekšsēdētāja Veronika Millere, ir prieks par sadarbību ar māksliniekiem. Viņa atzina, ka ikdienā bieži nenovērtējam, cik skaistā un unikālā vietā dzīvojam. Jūra, saulrieti, meži un interesantie cilvēki — tas viss mums ir. Paskatoties uz mākslinieku radītajiem darbiem, kas tapuši, iedvesmojoties no piekrastes dabas un cilvēkiem, vietējie var paskatīties uz to visu citādi un kļūt lepni par šīm vērtībām.

Savukārt māksliniece Agnija Ģērmane sacīja, ka plenēra rezultāts, protams, ir profesionālu mākslinieku izstāde, bet tā nav pati galvenā. Mākslas darbs ir ne tikai katra glezna, bet arī viss plenērs. Tas ir mākslas darbs laikā, ko veidojuši vairāki komponenti. Pirmais ir Dievs, kas radījis šo brīnišķīgo krastu ar skaistām, niansētām dabas ainavām. No dabas nācis viss, kas māksliniekus spēcinājis — ogas un sēnes mežā. Šoreiz arī bijis ļoti daudz ūdens. (Tiešām 10 plenēra dienās lija daudz! — Red.) Otrais komponents ir vide, mājas, kas celtas pirms 100 gadiem un veido ainavu, un cilvēki, kuri ir apciemoti. Trešais — cilvēki, kas īpaši gādājuši, lai plenērs varētu notikt un mākslinieki tajā varētu labi justies: Veronika un Edgars Milleri, Ieva Liepiņa un viņa pati, Agnija. Bet galvenie ir mākslinieki, kas plenērā piedalījās. Viņiem arī tika pateikts paldies.

Veronika pateicās visiem plenēra atbalstītājiem: Ungārijas vēstniecībai un Ungārijas Goda konsulei Arianai Župikai, a/s Latvijas gāze, SIA Kurekss un Jānim Apsītim, i/k Švēdes, Agrim Ciemlejam, Olgai Bārei, Oļģertam Tamovičam, Inesei Legzdiņai un Jēkabam Zambergam.

Pasākumu ar lībiešu dziesmām kuplināja Helmi Stalte. Šajā reizē plenēru dokumentējis bija fotogrāfs Ziedonis Safronovs. Atklāšanā uz datora ekrāna varēja apskatīt arī fotogrāfijas. Tā kā plenērs bija starptautisks un tajā piedalījās mākslinieki no dažādām zemēm, atklāšanā neiztika bez tulka. Par tulkošanu paldies Margitai Gailītis!

Starp dažādajiem darbiem pamanīju iemūžinātus arī apkārtnes cilvēkus, šai reizē Vilni Iesalnieku, Gunāru Liepājnieku ar kundzi, Ainu Griezīti (Geigi), Ilmāru Geigi kopā ar radiem. Kā sacīja Veronika, cik labi, ka pērn plenērā uzgleznoja Guntaru un Elmu Bertholdus, kā arī Valdu Bobrovu, nu jau viņi visi ir mūžībā. Šogad tapusi arī skaista Agnijas glezna, kurā attēlota Gunāra Liepājnieka māja.

Vistālākā viešņa plenērā bija māksliniece Bosuka Lī no Dienvidkorejas. Viņa uz Mazirbi gan bija atbraukusi no cita mākslas plenēra Lietuvā, bet līdz mūsu kaimiņvalstij un Latvijai nokļuvusi pēc Lietuvas mākslinieku un Agnijas uzaicinājuma, kad visi tikušies plenērā Indijā. Bosuka Latvijā bija pirmoreiz. Viņa pastāstīja, ka nekad agrāk nav redzējusi tādus mežus kā šeit. Sākumā Bosukai bijis bail, ka no tiem varētu iznākt zvēri, bet vēlāk māksliniece par to vairs nav uztraukusies un meži viņi iepatikušies. Šeit Bosuka iemīlējusies dabā — mežā, jūrā, zilajās debesīs. Redzējusi arī krītošu zvaigzni un šo skatu noglabājusi dziļi sirdī.

To uzsver arī Veronika — katrs mākslinieks aizved uz savu valsti iespaidus par mūsu piekrasti.

Izstāde apskatāma līdz 3. IX. 

Diāna Siliņa, autores foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Plenērs Līvzeme 2016

Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com