Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Noslēdzies projekts «Celaine — sena un mūsdienīga» 06.02.2018. plkst. 09.53

Piektdien, 9. februārī,  Dundagas Centrālā bibliotēkā notiks ar Eiropas Savienības ELFLA LEADER atbalstu īstenotais projekts  «Celaine – sena un mūsdienīga» dalībnieku darbu izstāde.

Projektā, kas aizsākās 2017. gada 1. septembrī, desmit nodarbību ciklā piedalījās četrpadsmit dalībnieces. Projekta mērķis bija aktivizēt vietējos seniorus apgūt seno amata prasmi — etnogrāfisko jostu — celaiņu aušanu. Projekta dalībnieki mācījās darināt mūsdienīgas etnojostas, izmantojot seno jostu darināšanas tehnikas, vienlaikus improvizējot ar to rakstiem, kompozīciju, krāsu un formu. Iegūtās zināšanas un prasmes tika liktas lietā, lai izgatavotu jostas jauniešu deju kolektīvam «Dundang».

Praktiskajās nodarbībās dalībnieces iepazinās ar celaiņu pielietojumu apģērbā, celaiņu izgatavošanai nepieciešamajiem darbarīkiem un to pielietojumu, mācījās celaiņu rakstus un izgatavoja katra raksta paraugu, veidoja krāsu salikumus un izvēlējās jostas aušanas tehnisko zīmējumu izvēlētā tipa jostas aušanai.

Projekta kopējās izmaksas ir 1255,44 €, no kurām Eiropas Savienības fonda  publiskais finansējums ir 1129,75 €, bet 125,53 € — Dundagas novada pašvaldības līdzfinansējums.
Projekta finansējumu izmantojām darbam nepieciešamo instrumentu iegādei (celu galdiņi, saivas), materiālu iegādei — dzijas no Pāces vilnas fabrikas. Jāpiezīmē, ka celu  galdiņu un saivas Latvijā rūpnieciski neražo, tos pasūtījām no Somijas.

Arī Dundagas kultūras pils senioru deju kolektīvs «Dundang» vēlētos savam kolektīvam tikpat krāšņas jostas kā jauniešu deju kolektīvs, tā kā jauniegūtās prasmes noderēs, turpinot darināt krāšņas jostas.

Projekta vadītāja Gundega Lapiņa

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
projekti, kultūra, bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com