Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Nodibināta Dundagas vidusskolas atbalsta biedrība 09.04.2014. plkst. 12.00

Marta beigās šāda biedrība reģistrēta Latvijas Republikas biedrību un nodibinājumu reģistrā.

Ideju par Dundagas vidusskolas atbalsta biedrību tobrīd vēl tikai topošajai skolas vecāku padomes vadītājai Tamārai Kaudzei pērnā gada nogalē ierosināja vidusskolas direktores vietniece Inese Freimute. Lai arī sākotnēji Tamārai doma šķita sveša un biedējoša, dzirdētais bija kritis auglīgā augsnē. Brīvajos brīžos Tamāra meklēja informāciju internetā par pieredzi skolu atbalsta biedrību dibināšanā un to darbībā, konsultējās ar  Kurzemes NVO atbalsta centru (KNVOAC) Talsos, un tagad ir tapusi jauna biedrība!

Pēc biedrības dibināšanas uz pirmo vidusskolas vecāku padomes sēdi, no kuras aktīvistu vidus arī biedrība tapusi, bija uzaicināta arī KNVOAC direktore Inese Siliņa. Tikšanās noritēja ieinteresētā gaisotnē. Biedrības vadītāja Tamāra Kaudze  klātesošos iepazīstināja ar biedrības dibinātājiem, tās mērķiem un tuvākajām aktivitātēm. Savukārt I. Siliņa pastāstīja par biedrību lomu vietējā sabiedrībā, finanšu līdzekļu piesaistē un ideju īstenošanā, uzsverot biedrības iespējas un atšķirības no skolas kā pašvaldības iestādes. I. Siliņa  iepazīstināja arī ar   gaidāmajiem konkursiem NVO sektorā, lai biedrības aktīvisti varētu plānot darbu.

Liels jaunās biedrības ieguvums ir tās dibinātājas un valdes locekles Ilonas Znots–Znotiņas pieredze projektu rakstīšanā un vadīšanā. Ilona savulaik rosīgi darbojusies vietējā partnerībā «Ziemeļkurzemes biznesa asociācija», tur gūtā pieredze un sakari lieti noderēs  Dundagas vidusskolas atbalsta biedrības darbā.

Tikšanās reizē piedalījās arī vidusskolas direktore Aiga Štrausa. Direktore atzina, ka savā vairāk nekā 20 gadu darba pieredzē šis ir pirmais gadījums, kad kāds no  vecākiem  tik droši un pārliecinoši uzsāk ko jaunu, atrodot sekotājus un aizsākot mērķtiecīgas labvēlīgas pārmaiņas.

Arī KNVOAC vēl nepagurstošu enerģiju jaunajai biedrībai un visa iecerētā veiksmīgu izdošanos!

Inese Siliņa,  
Kurzemes NVO atbalsta centra direktore   

inese@kurzemesnvo.lv, tel. 29811722

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola, līdzdalība, NVO
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com