Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

No «Tingas» pūra lādes 11.08.2021. plkst. 08.17

Dundagas bibliotēkā līdz 17. septembrim skatāma Tiņģeres lietišķās mākslas kolektīva «Tinga» rokdarbnieču darbu izstāde.

Pavisam netālu kaimiņos, Tiņģerē,  mīt radošas, talantīgas dāmas un daļai no viņām ir kopējs vaļasprieks – dažādi rokdarbi. Kopā darbojoties, 2008. gada septembrī, dibināts lietišķās mākslas kolektīvs «Tinga». Sākotnēji kolektīvā darbojās 5 dalībnieces un kolektīva vadītāja bija Veronika Šlaudere. Darbības laikā apgūtas visdažādākās tehnikas: tamborēšana, šūšana, lakatu aušana, dakšiņtamborēšana, tapošana un pērļošana u.c. rokdarbu tehnikas.

Šobrīd kolektīvā darbojas 10 dalībnieces un kopš 2015. gada septembra to vada māksliniece Baiba Kalna. Kolektīvs piedalījies pašdarināto tērpu skatē «Radošais nemiers» (2019. gadā – 3 tērpi; 2020. gadā – 1 kleita), žurnāla «Praktiskie Rokdarbi» 2021. gada Nr. 2 un Nr. 3 lasāmi un skatāmi «Tingas» dāmu darbi.

Man kā «lielai lietpratējai» ir noteikti skaidrs kas ir dakšiņa un ko ar to dara, jā, vēl ar to var pīrāgiem pirms cepšanas skaistu maliņu izveidot. Zinu, kas ir tamborēšana un tamboradata, skolas laikā noteikti tika pāris lietas darinātas. Taču kas ir dakšiņtamborēšana, man noteikti varat nejautāt, jo atbilde būs jāmeklē grāmatu un interneta dzīlēs.

Izvietojot izstādi, pie mums Dundagā, aplūkojot katru darbu, apbrīna un cieņa katram darinājumam un meistarei, kuras rokas to paveikušas! Adatu spilventiņi cienīgi būt kādā karaļnamā, jo asociējas ar karalienes kroni. Mauči (pērļoti pulsa sildītāji) tikko dzimušas meitenītes mazajām rociņām līdz pat prasīgai latvisko zīmju pazinējai. Lakats pūkains un gaisīgs kā baltie mākoņi vasaras debesīs. Mirdzoša pērlīšu glezna. Smalkā pavedienā, ar roku izšūtas apsveikuma kartiņas vai grāmatzīmītes (sarunā uzzināju, ka tās darinājusi kundze jau ļoti cienījamā vecumā). Zeķu pāri, čībiņas un cepures, lakati, kolektīvi kopīga darināta sega un vēl, un vēl …

Atnāciet nu paši pie mums uz bibliotēku un ienirstiet «Tingas» pūra lādes bāgātībās!

 

Ar «Tingas» pūra lādes saturu iepazinās Dundagas bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com