Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mūsu jaunie mūziķi virsotnē 10.03.2017. plkst. 12.05

8. martā Saldus mūzikas skolā notika XII Starptautiskais Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss. Tā mērķis ir attīstīt un veicināt pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu un pedagogu profesionālās meistarības izaugsmi Kurzemes reģionā, kā arī aktivizēt pedagogu pieredzes apmaiņu.

Dundagas Mākslas un mūzikas skolu konkursā pārstāvēja skolotāja Gundara Lintiņa sitaminstrumentu spēles 2. klases audzēkņi Roberts Ludeviks, Edgars Šmēdiņš un 5. klases audzēknis Kristers Kuģenieks.

Roberts un Edgars startēja I grupā (1.–3.klašu audzēkņi), izturot 25 dalībnieku konkurenci un iegūstot divas 1. vietas!

Robertam 1. vietu «atnesa» Nebojša Jovana Živkoviča «XII Xylophone Polka» un solo mazajai bungai ar klavierēm «Bumba», autors J. Zverjevs.

Edgars uz marimbas atskaņoja Šarla Guno «Valsi» no operas «Fausts» un «Latvju polku» Ē. Ābelskalna apdarē.

Kristers — II grupā (4.–5.klašu audzēkņi) 6 dalībnieku konkurencē, sacenšoties ar tukumniekiem, engurniekiem, saldiniekiem un mūsu kaimiņiem talsiniekiem, ieguva godpilno 2. vietu! Kristeram skolotājs G.Lintiņš uzticēja Nikolaja Rimska-Korsakova «Kamenes lidojumu» un Frederika Šopēna «Valsi».

Liels paldies koncertmeistarei Mārai Upmacei, skaņdarbu pavadījumi nebija no vienkāršajiem. Viņas profesionālā attieksme un pieredze zēniem deva zināmu drošības sajūtu.

Konkursa programma bija jāatskaņo no galvas. Izvēlētais repertuārs prasīja pamatīgu sagatavošanās darbu, pašatdevi no audzēkņiem, tehniskās iemaņas un prasmes, disciplīnu, pacietību, un neatlaidību ceļā uz nosprausto mērķi. Jebkurš konkurss ir milzīgs papildu darbs un pārdzīvojums ne tikai pedagogiem un audzēkņiem, bet arī vecākiem! Gatavošanās procesam skolā līdzi dzīvoja visi! Iepriekšējos gados ieguldītais darbs arī nav bijis velts. Nozīmīgs devums ir skolotājas Ingas Šmēdiņas papildu darbs ar audzēkņiem.

Kristeram vēl priekšā II Sitaminstrumentu spēles solistu un ansambļu konkurss festivāls «Amber Percussion» 15. martā Babītes mūzikas skolā. Tur būs 30 nopietnu dalībnieku konkurence un piedalīsimies pirmo reizi. Bez «Kamenes lidojuma» jāsagatavo divi obligātie konkursa skaņdarbi — uz mazās bungas un multiperkusijām. Tā būs jauna pieredze arī konkursa meistarklasēs. Turēsim īkšķus!
Neskatoties uz stingrajām prasībām, skolotājs G. Lintiņš mūzikas nodaļā ienesis gan motivāciju, gan aizrautību un degsmi sitaminstrumentu spēlē.

Latiņa ir uzlikta — nu, tik jātur!


Linda Celma,
Dundagas Mākslas un mūzikas skolas direktora vietniece mācību darbā

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
skola, mūzika, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com