Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Modināsim putnus! 21.03.2018. plkst. 15.37

Sestdien, 24. martā, plkst.11.00 pie Kolkas tautas nama notiks pirmā lībiešu zibakcija — Lielā putnu modināšanas diena!
Zibakcija vienlaicīgi notiks dažādās vietās Latvijā.
To organizē Biedrība «Līvõ kultūr sidām», biedrība Līvu (lībiešu) savienība «Līvõd īt», Ventspils lībiešu apvienība «Rānda», koris «Lōja», fokloras kopa"Skandinieki«, Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis «Līvlist», Kolkas lībiešu ansamblis «Laula», Ventspils lībiešu ansamblis «Rāndalist», Ventspils novada folkloras kopas «Kāndla» un «Piški kāndla».
 
Vieta: jebkura, kur tuvumā ūdens — pie jūras, pie Daugavas, Gaujas, Ventas, Salacas vai citas upes, pie Vilkmuižas, Usmas, Limbažu Lielezera vai kāda cita ezera.
 
Putnu modināšana ir sens lībiešu rituāls, kas tradicionāli noticis pavasara saulgriežu rītā (šogad tas būtu 20. marts) vai Lieldienu pirmajā svētku rītā, kad tika dziedāta putnu modināšanas dziesma «Tšītšōrlinkizt», kurai piemita buramvārdu raksturs. Lībieši ticēja, ka putni rudenī neaizlido prom, bet gan pārlaiž ziemu, gulēdami kādā slēpnī, piemēram, upes dibenā vai ezera un jūras krastā, un pavasarī tie jāmodina, lai ceļas augšā. Modināšanas rituālam bija arī citi motīvi: izlūgties zvejas laimi, pieburt meitu vai puisi. Ejot pie jūras, ņēma līdzi arī ziedojumu jūras mātei — kādu drusku no svētku ēdieniem un dzērieniem.

Iemūžinātos putnu modināšanas foto un video aicinām izvietot sociālo tīklu profilos ar tēmturi #tšītšōr vai sūtīt portālam Livones.net.

Dziedāsim kopā ar lībiešiem — sauksim pavasari, modināsim putnus un lībieti sevī!
Zibakcijā aicināts iesaistīties jebkurš — gan dziesmu ansambļi un kopas, gan paši lībieši un lībiešu draugi, gan ikvienas, kurš ilgojas pēc pavasara!


Dzintra Tauniņa
Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra, Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com