Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Medņu vista Dundagā 04.05.2015. plkst. 08.22

24. IV pēcpusdienā Dundagas centrā nez no kurienes bija uzradusies medņu vista.

Medņu vista Dundagā
Medņu vista Dundagā
Dagmāra Jansone

Kā pastāstīja Ziemeļkurzemes virsmežniecības Dundagas nodaļas mežzine Dagmāra Jansone, tas ir rets gadījums. Viņai tieši tajā laikā sanācis būt Dundagas centrā. Mežzini ieraudzījis, par putnu pavēstījis Mārtiņš Lepste, un abi devušies medņa vistu glābt.

Putns atradies zaļajā zonā starp ielu un pieturu, kur skolēni gaidījuši autobusu, bet, protams, interesējušies arī par medņa vistu. «Ja būtu tīkla gabals...» Dagmāra un Mārtiņš sākuši gudrot. Kur tad lai Dundagas centrā pēkšņi tāds rastos? Putns, saprazdams, ka viņu ķers vēl vairāk satraucies un uzskrējis uz «Vecās pirts» āra kafejnīcas grīdas, tad uzlēcis uz nožogojuma malas. Mārtiņš viņu noķēris, un Dagmāra uzsegusi savu mežzines darba formas jaku. Tad medņu vista nomierinājusies. Kāds vīrs, kas tur arī atradies, ieteicis putnu aizvest uz Pāces priedēm. Tā arī izdarījuši. Nav bijusi ne mazākā skaidrība, no kurienes viņš uzradies, un centrā putnam palikt tik un tā būtu bīstami — medņu vista varētu savā apjukumā nokļūt zem mašīnas.

Kad attinuši jaku vaļā, putns bijis kā sastindzis, bet tad ar spurkšķi aizlidojis. Tātad ar veselību medņu vistai viss bijis kārtībā.

Diāna Siliņa

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba, mežsaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com