Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Meditatīva māksla uz ūdens virsmas 05.02.2014. plkst. 15.37

No februāra līdz marta beigām Dundagas Kultūras pilī apskatāma jauna un neparasta izstāde, kuras pamatā ir gleznotājas Irinas Trumpeles darbi ebru tehnikā un akvareļi.

I. Trumpele ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre no 2007. gada. Māksliniece kopš 1990. gada periodiski dzīvo un strādā Indijā, apgūstot Austrumu filozofiju un mākslas meditāciju. Tāpēc nav nejaušība, ka savā glezniecībā viņa tiecas pēc garīgajām vērtībām. Ir bijušas vairākas personālizstādes Indijā – Bombejā un Deli. Darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Indijā, Kanādā, Zviedrijā, Vācijā, Izraēlā un Japānā. Irina Trumpele ir arī vizuālās mākslas pasniedzēja un māca gleznošanu un zīmējuma pamatus, vada ebru meistarklases, izmantojot meditatīvo pieeju, tādējādi palīdzot cilvēkos atraisīt radošās dotības.

Liela daļa darbu veidoti neparastā tehnikā – ebru. Ebru māksla radusies senajā Persijā, kad meistari atklāja zīmēšanu uz ūdens virsmas. To veic ar īpašām ūdenī nešķīstošām  un negrimstošām krāsām, kuras sajaucot savā starpā, var iegūt neatkārtojamus zīmējumus, ko saglabā uz īpaša papīra. Ebru ir pārsteidzoša māksla, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pils, izstāde, māksla, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com