Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mazirbes bibliotēka jaunajās telpās 25.02.2021. plkst. 14.50

Mazirbes bibliotēka mums ir ļoti cienījamā vecumā, dibināta 1924. gadā. Bibliotēkai laika gaitā daudzas reizes ir nācies mainīt atrašanās vietu un cīnīties par savu pastāvēšanu.

Vēl pavisam nesen bibliotēka atradās vien 7 m2 lielā telpā Līvu tautas namā, tad veiksmīgi tā tika iekārtota Mazirbes skolā. Šeit, starp skolēnu čalām un skolotāju piepildīto ikdienas darba ritmu, arī bibliotēka jutās ļoti labi, bet situācijas mainās…  Paliekot vienai lielajā, klusajā ēkā, starp līdz galam nepateiktiem, varbūt pat neizprastiem vārdiem un neizdarītiem darbiem vairs nebija omulības. Pasaulē sākušais Covid-19 juceklis, ierobežojumi neko labu nesolīja, bet arī šajā laikā notiek labas lietas.

Stāsta Mazirbes bibliotekāre Sniedze Švāģere: «Neskatoties uz nelabvēlīgo situāciju sakarā ar vīrusa izplatību pasaulē un Latvijā, 2020. gads  ienesis ļoti negaidītas un patīkamas pārmaiņas Mazirbes  bibliotēkai. Pašā gada nogalē tā ieguva jaunu mājvietu Mazirbes «Skolotāju mājā».

Bibliotēkas vajadzībām tika pielāgots un kapitāli izremontēts viens no trīsistabu dzīvokļiem mājas pirmajā stāvā. Tās kopējā platība, salīdzinot ar iepriekšējām telpām, palielinājusies par vairāk kā 20 kvadrātmetriem. Tagad ir atsevišķa zona datoriem, darba zona bibliotekāram, daudz plašāka vieta atvēlēta bibliotēkas krājuma izvietojumam, bērnu stūrītim un lasītavas zonai. Beidzot bibliotēkai ir arī savs sanitārais mezgls un palīgtelpa.

Manuprāt,  Mazirbes bibliotēka vienīgā novadā var lepoties ar plašu un saulainu lodžiju. Atliek vien to mājīgi iekārtot, lai gada siltajā sezonā to būtu patīkami izmantot bibliotēkas apmeklētājiem.

Telpas ir ļoti mājīgas, gaišas un siltas. Ziemassvētku laiks līdz pat jaunā gada pirmajām dienām pagāja spraigā, bet ļoti patīkamā darbā, lai bibliotēkas krājumu pārvietotu no skolas un iekārtotu jaunajās telpās. Drīz vien tika pievienots internets, un šobrīd bibliotēka jau ir uzņēmusi pirmos apmeklētājus jaunajā mājvietā. Pagaidām gan vēl darbs nenorit ar pilnu jaudu, jo spēkā dažādi ierobežojumi. Ikviens no jums tiek gaidīts Mazirbes bibliotēkā!

Liels paldies Dundagas novada domei par lēmumu piešķirt bibliotēkai jaunas telpas. Paldies pašvaldības darbiniekiem, īpaši saimnieciskās jomas speciālistiem gan Dundagā, gan Kolkā par iespēju tik labvēlīgi atrisināt Mazirbes bibliotēkas telpu jautājumu.»

 

Mēs, pārējie kolēģi, sirsnīgi sveicam Mazirbes bibliotēku! Daudzi no mums klātienē telpas nav redzējuši, bet līdz ko varēsim, tā vedīsim savus laba vēlējumus kolēģei un ikvienam Mazirbes bibliotēkas lietotājam! Bibliotēka strādā un aicina ikvienu interesentu iegriezties pēc labas grāmatas vai preses izdevuma.

Ruta Emerberga,
Dundagas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com