Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Maziem mirkļiem ir liela nozīme 04.12.2017. plkst. 17.35

8. decembrī Dundagas pils egles iedegšanas pasākumā piecas novada ģimenes saņems īpašus akcijas «Maziem mirkļiem ir liela nozīme» pulksteņus. «Maziem mirkļiem ir liela nozīme» ir Labklājības ministrijas iniciatīva bērniem un vecākiem visā Latvijā, kas rosina ģimenes pavadīt kopīgo laiku kvalitatīvi. Šajā kampaņā daudzās Latvijas pašvaldībās, tostarp Dundagā,  apbalvos Latvijas stiprākās ģimenes, kas ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus.          

Katrā  novadā piecas ģimenes saņem  īpašu kampaņas rokas pulksteni. Pulkstenis ir kā simbols, kas vienmēr atgādinās par mazajiem svarīgajiem mirkļiem kopā ar ģimeni — «Mēs vienmēr varam atrast vēl 5 minūtes saviem mīļajiem!».          
«Maziem mirkļiem ir liela nozīme» ierosme ir balstīta uz jaunākajiem psiholoģijas un vērtību pētījumiem. Apzinoties vecāku aizņemtību un dzīves steigu, kampaņas galvenais vēstījums aicina uz izmaiņām, ko var veikt katra ģimene, kvalitatīvi pavadot kopā 15–20 minūtes dienā.

Dundagas novadā īpašos kampaņas pulksteņus saņems:      

Jāņa un Agnetas Mauriņu ģimene, kurā aug trīs bērni. Ģimene kopīgi  dodas ekskursijās un kopīgos izbraucienos. Kopīgi mājās gatavo ēst, cep kūkas. Bez atlīdzības palīdz citiem cilvēkiem, palīdz skolai, jaunajām ģimenēm, māmiņām — sagādā ratus, drēbes, gultiņas. Aktīvi piedalās dažādos pasākumos, aktivitātēs pašvaldībā, valstī. Ļoti labi motivē un atbalsta bērnus labi mācīties un būt sabiedriski aktīviem, izpalīdzīgiem.

Guntara un Unas Silu ģimene. Visa ģimene kopā aktīvi iesaistās dažādos pašvaldības un novada pasākumos, aktivitātēs, ģimenes svētkos. Savās mājās uzņem bērnu klasesbiedrus, savas klases audzināmos bērnus. Palīdz ar apģērbu, nepieciešamajām lietām tiem bērniem, kuriem tas ir nepieciešams. Mājās ir piedomāts pie labvēlīgas, draudzīgas un bērnu attīstošas vides.

Ivara un Gunitas Tropiņu ģimene, kurā aug trīs bērni un mājās radīta vide bērnu daudzpusīgai attīstībai. Ģimene ceļ godā ģimenes un senlatviešu tradīcijas. Mājās bērniem iekārtots sporta laukums. Mājās uzņem gan skolēnus, gan pieaugušos. Bērniem tad tiek izdomātas dažādas atrakcijas. Visa ģimene iesaistās melleņu audzēšanas procesā. Mājās ir izveidota ozolu birzs, lai popularizētu senlatviešu tradīcijas.

Arī Jurģa  un Kristīnes Ludeviku ģimenē aug trīs bērni un ģimene kopā aktīvi iesaistās novada un Vīdales pasākumos un paši piedalās pasākumu rīkošanā. Visa ģimene kopā piedalās vingrošanas nodarbībās. Bērni ir iemācīti rūpēties viens par otru. Ģimene pie sevis mājās uzņem skolas bērnus un bērnu klasesbiedrus.

Andra Laukšteina  un Evas Frišenfeldes ģimene, kurā aug divi bērni — Ralfs un Beate. Viņi aktīvi apmeklē ciema un skolas pasākumus, aktīvi iesaistās un ilggadēji atbalsta skolas, bērnudārza un internāta aktivitātes, piemēram, dāvinot pašgatavotas dāvaniņas uz svētkiem, organizē darbnīcas egļu rotājumu pagatavošanai ciema eglei. Eva materiāli atbalsta internāta bērnus, sagādājot apģērbu un apavus.  Pirms 2 gadiem Eva kopā ar vīru Andri ciema bērniem organizēja projektu, kā saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūstot zvejniecības tradīcijas un jūrā braukšanas prasmes.

Eva ar personisko piemēru mudina būt izpalīdzīgiem, draudzīgiem, turēties kopā un atbalstīt kopīguma sajūtu ciema iedzīvotājos. Pie viņas var jebkurš iet, lūgt un saņemt padomu, palīdzību. Sirsnību un draudzīgumu ģimene audzina arī saviem bērniem.

Labklājības ministrija novadam dāvināja arī Gerija Čepmena un Rosa Kempbela grāmatu «5 mīlestības valodas», kas pieejama Dundagas bibliotēkā.

 


Inguna Pekmane,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com