Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mazbānītim 100 gadu 10.08.2016. plkst. 10.54

Biedrība «Mazirbes draugu kopa» aicina 19. VIII plkst. 18.00 Lībiešu tautas namā uz jubilejas pasākumu «Mazbānītim 100».

  • Izstāde «Seno dienu fotostāsts».
  • Prezentācija «Mūsu bānītis».
  • Atmiņu stāsti pie jubilejas kliņģera.

 
«Es dāvinu Tev Mazbānīša ceļu,
No Ventspils kas gar jūras krastu slīd,
Starp krūmājiem un slaidām priedēm
Un zālē ieaugušām sliedēm,
Kas seno dienu stāstu paņēmis ir līdz.»
(A.Veinberga)


Biedrība «Mazirbes draugu kopa» ir sākusi Kurzemes kultūras mantojuma objektu apzināšanas programmu. Esam uzsākuši pētīt Mazirbes Jūrskolas būvniecības vēsturi, vākti materiāli par Mazirbes skolas vecās ēkas (būvēta 1860.) un jaunās ēkas (būvēta 1940.) būvvēsturi.

Taču viens no svarīgiem kultūras mantojuma objektiem ir teiksmainais Mazbānītis (Ventspils–Mazirbe–Stende), tā dzelzceļa stiga un bijušo staciju vietas no Ventspils līdz Mazirbei. Neliels dzelzceļa posms ir atjaunots Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā. Tur lokomotīve un vagoniņi priecē un vizina daudzos muzeja apmeklētājus.

Agrāk tika uzlikti laukakmeņi ar iekaltu staciju nosaukumu Mazirbē, Sīkragā un Miķeļtornī. Šo ceļu ar staciju zīmēm bijušajā dzelzceļa posmā no Mazirbes līdz Miķeļtornim šodien labprāt izmanto aktīvā tūrisma cienītāji, kājāmgājēji un velotūristi. Tika savākti informatīvie materiāli un pierakstīti atmiņu stāsti par dzelzceļa laikiem līvu krastā.

2016. gadā teiksmaino nostāstu apvītais dzelzceļš svin savu 100 gadu jubileju. Savukārt dzelzceļš Latvijā šogad atzīmē savu 155 gadu jubileju.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com