Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Agijas Stakas oriģinālilustrāciju un grāmatu izstāde 16.01.2024. plkst. 11.15

Dundagas bibliotēkā no 15. janvāra līdz  15. februārim mākslinieces Agijas Stakas oriģinālilustrāciju un grāmatu izstāde.


Agija Staka par sevi: «Jau 20 gadus bērnu grāmatu ilustrāciju zīmēšana ir mans maizes darbs, jau 30 gadus tas ir mans vaļasprieks un jau 40 gadus tās man vienkārši ļoti patīk.»

Agijai Stakai ir Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļas, Latvijas Mākslas akadēmijas dizaingrafikas nodaļas bakalaura un Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistratūras izglītība.

Māksliniece ir vairākkārtēja balvu laureāte: saņēmusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes “Pavasara balvu” par oriģinālilustrācijām Valda Rūmnieka izdevumam “Ozola grāmata: fantastisks detektīvs ar pakaļdzīšanos”, nominēta Jāņa Baltvilka balvai par Māra Runguļa grāmatu “Olu skola”, 2013. gadā Agijai Stakai piešķirta Pastariņa prēmija par ilustrācijām Gunas Pitkevicas grāmatai “Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei”, Valda Rūmnieka stāstam “Atnācēju noslēpums” un Rūdolfa Blaumaņa pasaku grāmatai “Velniņi”.

Izstādē apskatāmi gan mākslinieces skaisto zīmējumu oriģināli, gan to publikācijas grāmatās. Šeit vienuviet atradīsim viltnieces lapsas, spītīgas princeses, mākoņus, kas skrien kā baltas aitiņas, vabolītes, kas dzer tēju, smaidīgus lāčus, zaķus garaušus un citus zvēriņus un tēlus, kuri smaida mums pretī no grāmatas lappusēm. Daži no zīmējumiem izveidoti tik lieli, ka mērāmi cilvēka augumā. Interesanti būs gan lieliem, gan maziem, jo ir iespēja ”piemērīt” sivēntiņu seju un nofotografēties, tāpēc esi laipni aicināts uz pie mums uz Dundagas bibliotēku, lai pats savām acīm ieraudzītu krāšņos un brīnišķos zīmējumus!

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com