Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mākslas plenērs Mazirbē 11.08.2015. plkst. 09.34

No 6. līdz 15. VIII biedrība «Randalist» Mazirbē rīko mākslas plenēru «Līvzeme 2015», kura laikā mākslinieki darbos iemūžina piekrastes cilvēkus un ainavas. Plenēra darbu izstādes atvēršana 15. VIII plkst. 15.00 Lībiešu tautas namā Mazirbē. Savukārt 12. VIII plkst. 10.00 aicinām interesentus pulcēties pie Lībiešu tautas nama — piekrastes bērni un viņu draugi varēs profesionālu mākslinieku vadībā  gleznot un strādāt ar materiālu radošajās darbnīcās.

Kolkas pagasta piekrastes ciemos vēl ir saglabājies šeit raksturīgais kultūrvides mantojums. Vēl ir dzīvi cilvēki ar lībiešu saknēm, kas var pastāstīt par dzīvi piekrastē gan pirmspadomju, gan padomju laikā. Ar katru gadu šo cilvēku kļūst mazāk. Biedrība «Randalist» jau no 2013. gada rīko mākslas plenērus — «Līvzeme 2013», «Līvzeme 2014», šogad — «Līvzeme 2015». To laikā dalībnieki iepazīstas ar tradicionālo lībiešu sadzīvi. Jau iepriekšējos plenēros ir iemūžināti vietai nozīmīgi cilvēki, kā Gundars Bertholds,Visvaldis Feldmanis, Hilda Helde u.c. Pamazām veidojas lībiešu portretu galerija. Arī šogad 10 profesionāli mākslinieki plenēra laikā radīs Līvzemes iedvesmotus mākslas darbus. Nekas nav mūžīgs, bet plenērs «Līvzeme 2015» ir vēl viena iespēja fiksēt, parādīt un popularizēt šejienes ļaudis un viņu sadzīves raksturīgākos vaibstus.

Izstādes atklāšanā 15. VIII arfu spēlēs Elizabete Lāce. Savukārt 13. VIII plkst. 19.00 Lībiešu tautas namā tikšanās ar plenēra dalībniekiem — ungārieti Dóczi Virág un igauņu un lietuviešu māksliniekiem. Ieeja brīva.

Veronika Millere

 

 

 

           

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Mazirbe, māksla
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com