Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mākslas diena Mazirbē 23.07.2014. plkst. 16.01

19. VII Lībiešu tautas namā priecēja plaša programma: literārie lasījumi, plenēra izstādes atklāšana un grupas Homo Ludens vasaras koncerts Sklandrausis.

Par to, ka Mazirbē vienuviet varēja redzēt un dzirdēt Edvīnu Raupu, Astrīdu Ivasku, Jāni Rokpelni, Māru Zālīti un Liānu Langu, pateicība dzejniecei un tulkotājai Margitai Gailītei, kas jubileju izvēlējās svinēt Lībiešu tautas namā ar literārajiem lasījumiem, uzstādamās arī pati. Pasākumu kuplināja grupa Homo Ludens un komponists un dziedātājs Ansis Sauka. Visi pieminētie autori, izņemot M. Zālīti, lasīja savu dzeju. Viņa savukārt bija izvēlējusies grāmatu Pieci pirksti, no kuras nolasīja nodaļu Kad Laura piedzima un fragmentu no nodaļas Baltais kuģis. Klausoties par Lauras piedzimšanu, bija sajūta, ka sirdī ar asajiem galiem uz zemi sakrīt asas naglas. Tik skaudri uzrakstīts! Protams, literāri sumināja M. Gailīti jubilejā.

Pēc tam tautas nama 2. stāvā, kur var nokļūt, ieejot no dārza puses, atklāja gleznu izstādi, kurā pārsvarā redzamas jūras ainavas, taču aplūkojams arī pa kādam piekrastē pazīstama cilvēka portretam. Atpazinu Visvaldi Feldmani un Imantu Petroviču-Zariņu. Atklāšanu ieskandēja Dāvis Stalts un Monta Kvjatkovska. Dziedāja arī Vineta Irbe.

Vēlā pēcpusdienā skaistu koncertu sniedza meiteņu grupa Homo Ludens: Grieta un Ieva Pīrāgas, Ilze Latkovska un Laima Zandarta. Viņas atzinās, ka publiski dziesmas dzied otro reizi. Taču skanēja lieliski! Meitenes izpildīja dažādas dziesmas, no kurām man īpaši pieminēšanas vērta liekas   dziesma ar nosaukumu Sklandrausis. Visatbilstošākā mūsu novadam! Uzteicama arī meiteņu prasme spēlēt atšķirīgus mūzikas instrumentus un uzstāties atraktīvi.

Par pasākumu paldies biedrībām Randalist un Mazirbes draugu kopa un Dundagas novada domei!

Diāna Siliņa

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Mazirbe, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com