Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mācību ekskursija Ugāles ērģeļbūves darbnīcā 08.11.2018. plkst. 08.52

Dundagas Mākslas un mūzikas skolas Kolkas mūzikas nodaļas audzēkņi kopā ar skolotājām 2. novembrī devās mācību ekskursijā uz Ugāles ērģeļbūves darbnīcu, kas ir lielākā un vienīgā darbnīca Latvijā, kurā būvē jaunas ērģeles. Darbnīca ierīkota bijušajā Mācītājmuižas stallī.

Mūs viesmīlīgi sagaidīja Ugāles luterāņu draudzes mācītājs, ērģeļbūves un klavieru restaurācijas un skaņošanas darbnīcas meistars Jānis Kalniņš, kurš arī ir Ugāles ērģeļbūves darbnīcas vadītājs un īpašnieks. Aplūkojām, kā top ērģeļu stabules, gaisa kastes, plēšas, uzzinājām kā veidojas skaņa, kā skaņo šo instrumentu. Darbnīcā tiek restaurētas arī senas klavieres, flīģeļi. Vēlāk pabijām baznīcā, kurā atrodas Latvijas senākās un  vērtīgākās 1701. gadā būvētās ērģeles. Pie ērģelēm tikām ne kā ierasts, no baznīcas iekšpuses, bet gan pa atsevišķu ieeju no ārpuses, pa mazām, šaurām kāpnēm. Mums atļāva pamīt plēšu pedāļus, kurus mazākajiem bērniem nemaz nebija iespējams iekustināt. Tūliņ jau tika ieslēgts arī motors, lai nebūtu visu laiku jāmin plēšas, kā to darīja senākos laikos. Apbrīnojām daudzos reģistru slēdžus, daudzveidīgām ērģeļu skanējuma iespējām, kā arī greznos un smalkos kokgriezumus, kuri atstāti dabīgi, nekrāsoti.
Ciešā sadarbībā ar Vācijas pilsētas Bonnas ērģeļbūvniecības darbnīcu, kopējiem spēkiem top manuālās akustiskās ērģeles, kas tiks uzstādītas jaunajās Ventspils Valsts mūzikas vidusskolas ēkas koncertzāles telpās.

Bērni vēroja un klausījās ar milzīgu interesi. Par ko liels paldies meistaram Jānim Kalniņam un Dundagas novada pašvaldībai par transportu.

 

Inora Sproģe un Dzintra Tauniņa

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
skola, mūzika, DMMS
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com