Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Mācības klātienē atsāks 1.–4. klašu skolēni 26.03.2021. plkst. 08.22

Atbilstoši MK rīkojumam Nr. 655 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» Slimību profilakses un kontroles centrs noteicis, ka Dundagas pašvaldības teritorijā esošajās vispārējās izglītības iestādēs var īstenot klātienes mācības 1.–4. klasē.

Dundagas novadā epidemioloģiskie riski ir mazinājušies. Tādēļ 121 Dundagas vidusskolas un 12 Kolkas pamatskolas skolēnu var atkal mācīties,  kopā esot īstās klasēs, nevis tiešsaistēs. Šī iespēja gaidīta jau no 4. janvāra.

Novada vispārizglītojošās skolas Dundagā un Kolkā mācības klātienē 1.-4.klašu skolēniem uzsāk 29. martā. Mācības notiks atbilstoši skolās noteiktajam mācību priekšmetu stundu sarakstam. Katra skola ļoti rūpīgi izvērtējusi nepieciešamos piesardzības pasākumus.  Viens no svarīgākajiem nosacījumiem ir izvairīšanās no dažādu klašu un grupu bērnu kontaktēšanās. Tādēļ klašu telpas, kurās notiks mācības, iespēju robežās atrodas atstatus. Starpbrīžus organizēs tā, lai iespējami mazinātu kontaktēšanās iespējas starp klašu grupām. Viens no pamatnosacījumiem epidemioloģiskās piesardzības nodrošināšanai ir gaisa apmaiņa telpās, tāpēc visos brīžos, kuros skolēni neatradīsies klasēs, tās tiks vēdinātas. Visās skolas telpās notiks telpu, virsmu un iekārtu regulāra dezinficēšana kā tas notika jau līdz šim. Sabiedrībā plaši tika diskutēta sejas aizsargmasku lietošana skolās. Labi, ka sejas aizsargmasku lietošana sabiedriskās vietās, kāda ir arī skola, kļuvusi pašsaprotama. Protams, ka ir noteiktas fiziskas neērtības, strādājot ar masku uz sejas, taču piesardzība un individuāla atbildība pret līdzcilvēkiem ir augstu vērtējama. Arī 29. marta rītā, kad skolai piederīgie ieradīsies skolā – gan darbiniekiem, ga skolēniem ir jābūt ar sejas aizsargmaskām.

Cik vien var, jāizmanto iespējas skolā ierasties tā, lai pēc iespējas mazāk būtu saskarsme ar skolai un ģimenei nepiederīgiem cilvēkiem. Tādēļ ļoti labi būtu, ja ceļu uz skolu un pēc mācību stundāmno skolas skolēni veiktu kājām vai individuālā transportā.

Kā noteikts, piesardzības pasākums izglītības iestādēs ir visu darbinieku testēšana uz Covid-19. Tā tiek organizēta reizi nedēļā.

Ir iespējamas vecāku raizes par bērnu veselību klātienes mācību laikā. Šādā situācijā kā risinājums uzskatāms sekojošais — vecākiem jāiesniedz iesniegums skolas direktoram, kurš pēc tā saskaņošanas ar pašvaldību, kas ir skolas dibinātājs, izdos rīkojumu par skolēna izglītības programmā paredzētā mācību satura apguvi ģimenē. Vecāka iesniegumam līdz ārkārtējās situācijas beigām nepiemēro prasību par ārsta izsniegtu izziņu vai psihologa atzinumu. Vienlaikus jāņem vērā, ka vecāki šādā gadījumā uzņemas atbildību par bērna izglītības ieguvi ģimenē, nodrošina skolēna mācībām nepieciešamo mācību vidi un atbalstu mācību satura apguvei, savukārt skola – nosaka izglītības programmas īstenošanas kārtību un kārtību, kādā pedagogi novērtēs skolēna mācību sasniegumus.

Pēdējā gada norises liecina, ka mācības klātienē ir būtiska vērtība dažādos aspektos. Tāpēc – neskatoties uz ļoti iespējamu epidemioloģisko risku pēkšņu paaugstināšanos, kas var pārtraukt mācības klātienē – izmantosim iespēju mācīties tā, kā tam jānotiek normālā situācijā.

Dinārs Neifelds,
izglītības speciālists

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com