Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lielā talka Dundagas novadā 25.04.2016. plkst. 17.26

23. IV talka notika arī mūsu novadā.

Par Dundagas pagastu ziņo Andris Kojro.

Lai gan internetā talcinieki nebija reģistrējušies, tomēr talka notika vairākās pagasta vietās. Jau iepriekš bija pieteikusies Entomoloģijas biedrība. Ieradās 5–6 cilvēki, saposa alejas un arī dīķmalu ap lielajiem kokiem, pavisam savācot vismaz 7 maisus ar atkritumiem. Ciemiņi galveno uzmanību pievērsa dobumainajiem kokiem, kuri parasti diemžēl ir kā atkritumu tvertnes ar dažādu piesārņojumu, sākot no pudelēm. Atklājās, ka mūsu lielajos kokos tā īsti nav. Vairāk atkritumu viestalcinieki salasīja gar dīķmalu.

Publiski izziņota bija talka pie Vīdales skola. Vīdalniekus var nosacīti dēvēt par uzvarētājiem, jo tur strādāja ap 20–30 talcinieku. Viņi posa krūmus, dzīvžogus, sagrāba vecās lapas, izlīdzināja mežacūku rakumus. Līdztekus skolas apkārtnei talcinieki darbojās arī Vīdales centrā. Atsevišķi jāuzteic Ludeviku ģimene, kas vāca atkritumus savā kraujā.

Pierādījās patiesība — tur, kur pēdējos gados cītīgi vāc atkritumus, to kļūst aizvien mazāk. Ceļa posmā no Pūču līdz Jaunbriežu mājām pirms gadiem varēja savākt divas mana auto kravas, šogad tur bija 2–3 reizes mazāk. Toties Ludeviki salasīja visai daudz.

Vērtējot skaitliski, nosacīti otrajā vietā ierindojās Jānis Mauriņš ar draugiem. Viņi pie vecajiem Patērētāju biedrības veikaliem nozāģēja lielu, vecu koku.

Jau ierasti, ka ļaudis talkas dienā sapoš ceļmalu Valpenē un Tūļos, savukārt mūsu čaklais Dzintars Bumbieris — ceļa posmu Neveja–Būkalti. Arī te maisu skaits ievērojami samazinās. Šogad bija 7–8, kas ir krietni mazāk nekā iepriekšējos gados. Par to jāpriecājas.

Silu ģimene tīrīja savu krasta daļu pie dīķa. Diemžēl Dundagas dīķis ir vieta, kas itin kā pievelk atkritumus...

Kopējais savākto atkritumu daudzums — 10 kubikmetri jeb viens pilns lielais konteiners. Citos gados bijuši 2–3 konteineri. Jāpiebilst, ka nedaudz cilvēku talkās rosījās jau pirms 23. IV. Atsaucība vērtējama kā stabila. Protams, rodas arī jaunas vietas, un talkas iznākums ir labs.

Par Kolkas pagastu stāsta Ilmārs Gleglu.

Pamatskolā talka notika jau otrdien. Bērni strādāja kopā ar pieaugušajiem, pavisam kādi 60 cilvēki. Talkas noslēgumu nosvinēja ar zupu, ko bija izvārījušas bērnudārza pavāres. Mazirbes skola, cilvēku 20, savu apkārtni posa ceturtdien. Sestdien pa visu Kolkas ciemu strādāja apmēram 15 talcinieku. Apmēram tāds pats pulks talkoja Vaidē, cilvēku 10 bija Andra Antmaņa komandā Pitragā, Sīkragā ierasti aktīva bija Rasma Saknes kundze ar bērniem un mazbērniem un Rīgas Tehniskās universitātes profesora Kalniņa ģimene.

Talcinieki pavisam gar ceļmalām, jūrmalā un citās piesārņotās vietās savāca 250 maisus ar civilizācijas atliekām. Savukārt liedagā vēl atsevišķi savācām apmēram tonnu lielgabarīta atkritumu — lielas  riepas, kokus, kas aptinušies ar tīkliem, — kuģu lieko balastu.

Interesējās Alnis Auziņš

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Lielajā Talkā

Atslēgvārdi
vide, kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com