Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lielā egle, tirdziņš un lībiešu ķēķis 07.12.2016. plkst. 16.16

2. XII Dundagas pils pagalmā sāka dzīvot Lielā egle, bet decembra pirmās piektdienas pievakare bija piesātināta arī ar citiem notikumiem.

 Eglīt, eglīt, iededzies!

Jau krietni pirms iedegšanās pils pagalmu piepildīja bērnu smiekli un čalas. Gaidot  sākumu, mazie draiski pikojās un izbaudīja ziemas priekus. Pēc tam ar savu dejotprasmi iepriecināja mūsdienu deju kolektīva Sensus meitenes. Uz Lielās egles iedegšanu bija ieradusies Lapsa, Zaķis un Ziemassvētku vecītis. Domājat, tā pat vien atnāca? Nekā! Izrādās, meklējot pašu lielāko, kuplāko un skaistāko Ziemassvētku eglīti. Lapsa melsa, ka bijusi Liepājā, Ventspilī, Rīgā, Gulbenē… Un nu ieradusies  Dundagā. Te nu viņa stāv, pati lielākā, kuplākā un skaistākā eglīte. Tikai kaut kā trūkstot. Protams, eglītei ir jāmirdz! Bet, lai eglīti iededzinātu, vispirms ir jāizkustas, tādēļ Zaķis visus aicināja uz rotaļām. Dziesmām skanot un rotaļās ejot, eglīte ieguva savu spožumu. Pēc tam Ziemassvētku vecītis bērnus aicināja uz radošām darbnīcām cept piparkūkas un veidot apsveikuma kartiņas.

Smukumizstāde — tirdziņš

Jau daudzus gadus rokdarbnieces iepriecina ar saviem darbiem izstādes apmeklētājus, ieadot, ietamborējot, iešujot vai kā citādi ieliekot savos darbos sirds mīļumu un siltumu. Šogad aplūkojams 32 rokdarbnieču veikums. Līdztekus pieredzējušām rokdarbniecēm, kas piedalās jau daudzus gadus, ir arī tādas, kas pirmo reizi izrāda savus darbiņus. Prieks redzēt Zanes Židavas, Daces Mucenieces, Allas Rafeldes, Klintas Bērentes, Baibas Laudānes, Laines Neilandes un Kristīnes Talbergas darbus. Šogad piedalās pat ģimeņnes. Tā tapuši Līgas, Kristapa un Samantas Dzīles svečturi un Dainas un Agates Jetes Miķelsones spožās matu stīpas. Aug jaunā rokdarbnieču paaudze! Daudzus pārsteidz Ausmas Goldbergas zīmētās mandalas. Var tikai brīnīties par milzu pacietību un rūpību to veidošanā. Izstādē tirdziņā var iegādāties ne tikai siltas zeķes, cimdus un čībiņas, bet arī apsveikuma kartiņas, lelles, eglīšu rotājumus, svečturus, grabulīšus, cukurgailīšus… Visu pat neuzskaitīt, tādēļ nāciet paši, ņemiet līdzi draugus, radus un paziņas.

Paldies visām rokdarbniecēm par skaistiem darbiem, par tajos ielikto mīļumu! Izstāde atvērta katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00, piektdienās no 9.00 līdz 15.00. Apsolu, neviens vienaldzīgs nepaliks!

Ruta Bērziņa

Lībiešu vēsture no ķēķa puses

Vēstures un gastronomijas interesenti pulcējās pils pagrabā, lai kopīgi atvērtu Dženetas Marinskas brošūru Aicinām lībiešu ķēķī / Tulgid livõd kēkõ!. Brošūra piedāvā īpatnu ceļojumu laikā, turklāt ar vienu būtisku priekšrocību. Parasti vēstures grāmatās izlasāmais nav atdzīvināms, šoreiz gan! Ņem senu recepti, kuru, jau izlasot vien, siekalas saskrien mutē, sadabū vajadzīgos produktus, cep un brūvē, ēd pats un cienā draugus! Izdzīvo vēsturi šodien! Pasākums izdevās jautrs un ar smeķi.

Alnis Auziņš  

Paldies!

Vēlos pateikties visiem, kas mani atbalstīja, projektu īstenojot, kā morāli, tā finansiāli. Vislielākais p a l d i e s Dundagas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītājai Alandai Pūliņai, būtībā arī idejas līdzautorei, par nerimtīgu daudzveidīgu atbalstu visā projekta īstenošanā. Paldies Ainaram Gaidim par nesavtīgu radošo darbu, veidojot brošūras dizainu un uzņemot fotogrāfijas. Paldies lībiešu kultūras entuziastei Zojai Sīlei par lībiešu dzīvesziņas piešprici. Paldies novada ļaudīm Dacei Kārklevalkai, Gunitai Tropiņai, Elmai Zadiņai, Dacei Savickai, Elitai Dobilei, Edītei Seipulei, Andrim Antmanim un piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības Dundaga saimei par lībiešu kantes turēšanu. Paldies manai draudzenei Anetei Bertholdei par projekta daudzināšanu sociālajos medijos. Paldies dundadzniecēm Ilzei Pirvitei un Mārītei Jurčai, kas brošūras atvēršanas pasākumā Dundagas pilī izgaršoja lībiešu ēdienus tiešā un pārnestā nozīmē. Paldies visiem ziedotājiem, kas ar savu artavu atbalstīja brošūras izdošanu.

Brošūra pieejama Dundagas novada TIC vai pie autores Dženetas Marinskas.

Dženeta Marinska


Aināra Gaida un Visvalža Biezbārža foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Grāmatas «Aicinām lībiešu ķēķī!» atvēršana

Lielās egles iedegšana Dundagā

Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com