Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Leģendu nakts Dundagā 02.11.2018. plkst. 11.38

Aizvadīta kārtējā Leģendu nakts Dundagas pilī. «Skaņu un gaismu spēles» — tāda šogad bija mūsu izvēlētā pasākuma tēma. Ar katru gadu apmeklētāju pulks palielinās, un tas liek mums meklēt arvien jaunus elementus, lai pārsteigtu ar kaut ko jaunu, interesantu un nebijušu.

Apmeklētājus sajūsmināja krāsainā pils izgaismošana mūzikas pavadījumā. Tas tiešām bija skaisti un iespaidīgi. Par to paldies Jānim Pētersonam un viņa darbiniekiem, kuri tiešām lieliski pastrādāja, lai no plkst. 20.00 līdz 23.00 pils starotu un skanētu.

Laika apstākļi ienesa savas izmaiņas, bet  tie netraucēja pasākuma norisei.

Skatītājiem pārpildītā pils zālē notika Manguļu ģimenes šovs — spēles uz glāzēm, pudelēm, kāju klavierēm un grupas «Santehniķi» spēle uz  trubofona — instrumenta, kas izgatavots no santehnikas caurulēm un kuru spēlē ar čībām. Šajos priekšnesumos aktīvi iesaistījās arī skatītāji. Sajūsma un prieks par priekšnesumiem bija neviltots.

Savukārt pils pagalmā apmeklētāji varēja baudīt Līvas Birkenšteines saksofona mūzikas programmu  un  noslēgumā pilī noskatīties romantisko intrigu un pārpratumu komēdiju «Homo novus».

Bet pils pagrabi ar savu īpašo noskaņu un pieredzējušais dīdžejs Valdis Šleiners, aicināja atskatīties mūzikas atskaņošanas vēsturē. Uz patafona tika spēlētas «Bellacord» plates,  pirmie plašu atskaņotāji, lenšu un kasešu magnetofoni  atskaņoja sen plauktos noliktās plates,  lentas un  kasetes . Par šādu iespēju liels paldies Gunāram Laicānam, kurš atvēlēja mums izmantot savus  arvien vēl «dzīvos» un skanošos  rekvizītus.  Bija iespēja aplūkot dažādus senos mūzikas instrumentus un arī bērnu izgatavotus instrumentus.

Bērni kopā ar vecākiem radošajā darbnīcā  varēja izgatavot vēja zvanus Dundagas Mākslas un mūzikas skolotājas Sandras Dadzes un bijušās skolas audzēknes Kristianas Dadzes vadībā, kā arī izliet vasku sveces Zviedriņu ģimenes sveču darbnīcā.

Pasākumu saldināja mūsu mājražotāji ar dažādiem gardumiem.

Uz tikšanos nākamā gada Leģendu naktī!

Smaida Šnikvalde

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Leģendu nakts

Atslēgvārdi
pils, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com