Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lauku bloku karte un zaļināšanas prasības 06.02.2015. plkst. 11.35

No 2. II Lauku atbalsta dienests (LAD) lauku bloku kartē ir publicējis ainavu elementus — kokus, krūmu grupas un dīķus. Aicinām lauksaimniekus pārskatīt iezīmētos elementus un vajadzības gadījumā iesniegt precizējumus.

Var pievienot arī jaunus ainavu elementus. Lai precizētu vai iezīmētu jaunus elementus, ir jāiesniedz bloku precizēšanas pieteikums Elektroniskās pieteikšanās sistēmā (EPS). Gala termiņš bloku precizēšanas pieteikumu iesniegšanai ir 1. IV.

Lauksaimnieki! Ar ainavu elementiem vien ir grūti izpildīt prasību — izveidot un uzturēt ekoloģiski nozīmīgas platības (ENP), tāpēc katram lauksaimniekam jānovērtē, kas saimniecībā vēl jāpaveic, lai būtu ievērotas zaļināšanas prasības. Lauksaimnieku atbalstam LAD ir sagatavojis īpašu zaļināšanas kalkulatoru, kas noder, lai veiktu aprēķinus par savu saimniecību.

LAD atgādina — lai šogad saņemtu platību maksājumus pilnā apjomā, ir jāievēro zaļināšanas prasības. Tās skar saimniecības, kurās aramzemes platība ir vismaz 10 ha. Zaļināšanā ietilpst: kultūraugu dažādošana; ENP — papuves, pākšaugu, ainavu elementu, laukmalas — izveide un uzturēšana 5% no aramzemes; esošo ilggadīgo zālāju — iepriekš pastāvīgo pļavu un ganību — saglabāšana. Plašāk zaļināšanas prasības skaidrots LAD interneta lapā izvēlnē Zaļināšana — kas jāievēro katram zemkopim, lai šogad platību maksājumus saņemtu pilnā apmērā, kā arī minēti izņēmuma gadījumi, kad prasības nav jāievēro.

Lauksaimniekiem, kuriem jāievēro zaļināšanas prasības, uz platību maksājumiem būs jāpiesakās elektroniski, tāpēc LAD aicina lauksaimniekus jau tagad kļūt par Elektroniskās pieteikšanās sistēmas klientiem.

Dundagas novadam ir piemērots Mežu atbrīvojums un jāievēro tikai kultūraugu dažādošana.

 

Kristīne Ilgaža,
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja,
tel. 67027830, 67027384, e-pasts: kristine.ilgaza@lad.gov.lv

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
lauksaimniecība, vide, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com