Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lasot grāmatas, top Ziemassvētku rotājumi Dundagai 05.12.2023. plkst. 17.36

Šī gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma ir “Ziemassvētki Ziemeļvalstīs”.  Domājot par šiem lasījumiem un iespējamo papildus pievienoto vērtību, mums radās doma par reālu Ziemassvētku rotājumu darināšanu, ar kuriem izrotāt Dundagas centru un iepriecināt ikvienu mūsu iedzīvotāju.

Un tā, Dundagas bibliotēkas bērnu nodaļas bibliotekāre izveidoja tematisko nodarbību, kuras ievadā notika iepazīšanās ar projekta ideju, šī gada tēmu, Ziemeļvalstu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām.

Tālāk, klausoties Astridas Lindgrēnes grāmatas “Lennebergas Emīls” fragmenta lasījumu, bērni veidoja svētku rotājumus – bumbas, kuras nu jau katra atradusi savu vietiņu piesnigušajos liepu zaros Dundagas centrā Talsu ielā pretim bibliotēkai un Pils ielā pretim aptiekai un Veselības centram.

Katra bumbiņa ir vairāku roku darināta. Pamatam izmantojām vecos, norakstītos preses izdevumus, ietinot tos plēvē, lai pasargātu no mitruma. Beigās bērni mūsu sagatavotās bumbas aptina kā kamolīti ar vilnas dzijas pavedieniem.

Rezultāts – 11 nodarbības, sākot ar pirmsskolas vecuma bērniem līdz 6.klasei un darinātas 149 svētku rotājumu bumbas!

Mūsu pateicība Pāces vilnas fabrikai, PII Kurzemīte pedagogiem, Dundagas vidusskolas pedagogiem un ikvienam bērnam, kurš veidoja savu dzijas svētku bumbiņu! Paldies Modrim Šilbergam par tehnisko palīdzību bumbiņu nonākšanai liepu zaros!

Nu laiks jums pārējiem – priecāties par kopīgi radīto košumu un gaidīt svētkus! Un ja atradīsiet laiku atnākt uz bibliotēku pēc labas grāmatas, tad mēs būsim divtik priecīgas! Lasot attīstām savu prātu un labās emocijas!

 

Ruta Emerberga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com