Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas novada jaunākie Grāmatu Pūčulēni 30.05.2019. plkst. 08.17

Tuvojoties mācību gada noslēgumam Dundagas un Kolkas bibliotēkās finiša taisnē nonāca divas lasīšanas veicināšanas programmas jaunākajiem grāmatu lasītājiem.

Otro gadu abas bibliotēkas darbojas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra un Atbalsta biedrības programmā «Grāmatu Starts». Šajā programmā sadarbībā ar pirmsskolas izglītības iestādēm «Kurzemīte» un «Rūķītis» pie grāmatiņas radinām četrus gadus vecus novada bērniņus. Ļoti liels paldies bērnudārza audzinātājām, kuras vislabāk pārzina šī vecuma bērnu spējas. Mazuļiem sanāk īsts mācību gads, jo programmas aktivitātes uzsākām 2018. gada rudenī un turpinājās baltajos ziemas mēnešos, bet ar siltās pavasara saules atnākšanu izskanēja arī noslēguma pasākums.

2018.gadā izdevniecība «Liels un Mazs» aicināja bibliotēkas darboties jaunā, starptautiskā lasīšanas veicināšanas programmā «Mūsu mazā bibliotēka». Gan bibliotekāriem, gan arī izdevniecībai šis projekts ir pilnīgi jauna pieredze. Projektā sadarbojas izdevēji no sešām Eiropas valstīm: Slovēnijas, Polijas, Horvātijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Projekta mērķis ir mudināt bērnus pievērsties lasīšanai, attīstīt lasītprasmi un caur grāmatu lasīšanas pieredzi iepazīt arī citus radošus procesus — rakstīšanu, ilustrēšanu, teātri.

2018. gada pavasarī izdevniecība «Liels un Mazs» latviešu valodā izdeva piecas Eiropas mazajās valodās sarakstītas bilžu grāmatas un bibliotēkas šīs grāmatas ar īpašu atlaidi iegādājās savam krājumam. Kolekcijā iekļauta arī jau agrāk apgādā izdotā latviešu autora Mārtiņa Zuša bilžu grāmata «Nenotikušais atklājums», kuru šajā projektā tulkoja un izdeva Igaunijā, Polijā un Slovēnijā. Savukārt izdevniecība bez maksas no savas puses katram projekta dalībniekam nodrošināja darba burtnīcu.

Svarīgi, ka bilžu grāmatās ilustrācijām ir tikpat nozīmīga loma kā tekstam, autors un ilustrators papildina viens otru, padarot grāmatu par nedalāmu vienību. Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots un saistošs bērniem, kas vēl tikai apgūst un attīsta lasītprasmi. Priecē fakts, ka šī projekta ietvaros ar latviešu grāmatu iepazinās ļoti daudzi bērni citās valstīs.

Pēc izdevniecības rīcībā esošajiem datiem, programmā Latvijā piedalās vismaz 8118 bērni, Igaunijā — aptuveni 4000 bērnu, Slovēnijā — 15800 bērnu, bet Polijā — 5960.

Paldies Dundagas vidusskolas abām pirmajām klasēm, kas piekrita strādāt ar projekta grāmatiņām. Īpaši sirsnīgs paldies skolotājai Vēsmai Frišenfeldei, jo viņa ar savu klasi spēja izpildīt visus uzdevumus, un mūsu kolēģei Olitai Kolkā! Par finansiālo atbalstu sakām paldies Dundagas novada pašvaldībai.

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com