Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lasīšanas veicināšanas programma «Bērnu/Jauniešu/Vecāku žūrija 2017» 28.02.2018. plkst. 10.37

Programmas «Bērnu/Jauniešu/Vecāku žūrija 2017» visus nosacījumus Dundagas bibliotēkā izpildīja 32 grāmatu eksperti un Kolkas bibliotēkā – 12. Paldies viņiem! Dundagas bibliotēka šajā programmā piedalās jau 14 gadu.

Izlasīt un novērtēt atbilstošās sava vecuma posma kolekcijas grāmatas nebūt nav vienkārši, jo skolēni to dara papildus savam tiešajam mācību procesam. Un tieši tāpēc šiem jaunajiem grāmatu ekspertiem katru gadu tiek rīkoti Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novadu reģionālie Lielie lasīšanas svētki. Šogad tie notika 20. februārī Talsu sporta namā.

Kā balva pēc grāmatu lasīšanas maratona un apsveikums visām 1.—3. vietu ieguvušām grāmatām bija daudzkrāsains ziepju burbuļu šovs SIA «Burbuļu birojs» izpildījumā. Muzikālu sveicienu sniedza dziedātāja Elza Rozentāle un Balss pavēlnieks no Ventspils Everts Riekstiņš.

Taču šiem svētkiem pamatu pamats ir grāmatu lasīšana. Dundagas ekspertu vidū ir skolotājas Jolantas Ģērmanes 4. a klases visi skolēni, lūdzu, viņai dalīties savā pieredzē un pārdomās par grāmatu lasīšanu.

«Mūsu skolas 4. a klase nu jau ceturto gadu piedalās grāmatu vērtēšanā kā žūrijas locekļi. Trešo gadu tie ir visi šīs klases skolēni. Bet tikai bērni paši var pastāstīt, cik liels, neatlaidīgs un atbildīgs darbs ir jāiegulda, lai kļūtu par žūrijas locekļiem.

Savukārt es kā klases audzinātāja redzu, kā grāmatu lasīšana veido klases kolektīvu, kā bērni viens otru iedrošina, ieinteresē, atgādina, atbalsta. Kā mācās būt pacietīgi, gaidot to vienīgo grāmatu, kas vēl jāizlasa, mācās sarunāt, vienoties un plānot. Lai to spētu, ir vajadzīga aizrautība.

Padomājiet! Jo vairāk bērns iesaistās ar lasīšanu saistītās aktivitātēs, jo lielākus panākumus viņš var gūt. Grāmatu lasīšana ietekmē un veido mūsu iztēli, paplašina redzesloku un vārdu krājumu, veicina prasmi mācīties, attīsta cilvēka personību. Lasot mums, ir laiks domāšanai. (Skatoties filmu, mums netiek dots laiks domāšanai.)

Vēlos atgādināt, ka lasīšanai ir praktiska vērtība. Ja palīdzēsim bērniem apgūt prasmi lasīt, tā viņu acīs iegūs īpašu jēgu. Tad bērns spēs atbildēt uz jautājumu «Kāda jēga mācīties?» Lasīt nozīmē uzzināt jaunus faktus, saprast kā tie savā starpā saistīti, atcerēties, sagrupēt un izmantot informāciju.

Kad bērni iegūst šo prasmi un redz tās praktisko vērtību, lasīšana (mācīšanās) viņiem kļūst patīkama — bērni to iemīl. Savukārt mīlestība uz lasīšanu nozīmē panākumus mācībās un darbā. Labas attiecības ar cilvēkiem, sapratni par apkārtējo pasauli, prieku un gandarījumu.

Ir pierādīts, ka bērni, kuriem vecāki lasa priekšā, ātrāk sāk pazīt burtus. Tiem, kas lasa grāmatas, ir daudz vieglāk apgūt svešvalodas, ir labāki rezultāti matemātikā un lasīšanas uzdevumos. Uzlabojas atmiņa, spēja domāt kritiski un analizēt notikumus.

Savā un savu skolēnu vārdā paldies visiem, kas atbalsta šo lasīšanas projektu Dundagā.

Ticu, ka lasīšanas prasme vairos mūsu kopienas panākumus!»

Paldies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem!

Ruta Emerberga,
Dundagas novada centrālās bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com