Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pieņems nomedītās lapsas un jenotsuņus 16.10.2013. plkst. 12.00

No 21. X Pārtikas veterinārais dienests sāks iepirkt nomedītās lapsas un jenotsuņus, lai pārbaudītu trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti.

Samaksa — septiņi lati. Ziemeļkurzemes pārvaldes teritorijā (Mērsraga, Dundagas, Talsu, Rojas un Ventspils novados) nepieciešams izmeklēt 206 dzīvniekus. Aicinu medniekus būt aktīviem, jo pagājušajā reizē netika nomedīts nepieciešamais dzīvnieku skaits. Pateicoties veiktajām vakcinācijām mūsu pusē trakumsērga nav, tomēr rūpējoties par drošību, nevajadzētu aizmirst pret šo vīrusu infekcijas slimību vakcinēt savus mājdzīvniekus — suņus un kaķus.


Paldies latiņam! Esi sveicināts, eiro! 16.10.2013. plkst. 11.56

10. X pils mazajā zālē notika seminārs par eiro ieviešanu Latvijā.

To vadīja Finanšu ministrijas (FM) Eiro biroja pārstāvis Salvis Skladovs. Seminārā piedalījās skolotāja Sarmīte Dinsberga un Dundagas vidusskolas 11. klase, kā arī vairāki novada uzņēmēji. Katrs saņēma izsmeļošu mutisku informāciju un bagātīgu materiālu klāstu.

Vairāk par eiro ieviešanu Latvijā var uzzināt arī tīmekļa vietnē www.eiro.lv. Neskaidrību gadījumā ir iespēja zvanīt pa bezmaksas tālruni 80003000.


Rudens balle Kolkas tautas namā 15.10.2013. plkst. 13.25

19. X plkst. 14. 00 pensionāru apvienība «Sarma» aicina uz Rudens balli Kolkas tautas namā.

Par mūziku gādās Laimonis Zemels. Ieeja Ls 1.


Projekti Dundagas pusē 15.10.2013. plkst. 13.08

Turpinot iesākto tēmu par īstenoto projektu pienesumu  novada izaugsmei un labklājībai, atskatāmies uz padarīto Dundagā un tās tuvākā apkārtnē.

Dažos pēdējos gados būtiskas pārmaiņas piedzīvojuši vairāki kultūras, sporta un atpūtas, arī sociālās jomas un veselības aprūpes objekti.


Kompensācija par saimnieciskās darbības ierobežojumiem 15.10.2013. plkst. 08.37

Dabas aizsardzības pārvalde ziņo, ka 02.10.2013. stājās spēkā 17.09.2013. Ministru kabineta noteikumi Nr. 891 «Noteikumi par saimnieciskās darbības ierobežojumiem, par kuriem pienākas kompensācija, tās izmaksas nosacījumiem, kārtību un apmēru».

Zemes īpašniekam, kas vēlas saņemt kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem 2013. gadā, jāiesniedz iesniegums Dabas aizsardzības pārvaldē līdz 1. XI. Atgādinām, ka no valsts budžeta līdzekļiem izmaksā kompensāciju tikai tajā gadījumā, ja īpašums neatrodas Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijās (Natura 2000). Ja īpašums atrodas Natura 2000 teritorijā, īpašniekam ar attiecīgu iesniegumu jāvēršas Lauku atbalsta dienestā.

Atceroties Arvīdu Blūmentālu 14.10.2013. plkst. 17.17

10. X, Arvīdos, pils lielajā zālē, kopīgi nodziedot dziesmu par trako kavalieru gadu no Dailes teātra izrādes Gesta Berlings, sākās Arvīdam Blūmentālam veltīta pēcpusdiena.

Tajā tālu pasaulē aizgājušā dundadznieka dažiem spilgtiem bērnības un jaunības notikumiem pieskārās Tūrisma informācijas centra (TIC) gide Aina Pūliņa. Atmiņās dalījās Lidija Plikause, kas ar Arvīdu iepazinusies Austrālijā, kur pēdējos viņa dzīves gados arī par viņu rūpējusies, un Ilgvars Andernovics, Lidijas kundzes dzīvesbiedrs, kas kopā ar Arvīdu karojis un bijis pārvietoto personu nometnē Vācijā.


Rudens turnīrs novusa dubultspēlēs 10.10.2013. plkst. 10.35

12. X plkst. 11.00 aicinām piedalīties novusa dubultspēļu sacensību 1. posmā Kolkas Tautas nama lielajā zālē.

Pieteikšanās sacensību dienā pie tiesneša līdz plkst. 9.45. Līdzi jāņem kija un lielais spēles kauliņš. Ar spēles galdiem, mazajiem kauliņiem un borskābi nodrošina sacensību rīkotāji.

Informācija par nākamo turnīra posmu datumiem sekos vēlāk.

Lejuplādēt sacensību nolikumu.


Dundagas centrā, sākot no 7. X, zāģēs vairākus nokaltušus kokus. 09.10.2013. plkst. 10.45

Kā pastāstīja Saimnieciskā dienesta vadītājs Andris Kojro, jau pērnvasar novērota koku slimība, īpaši ošiem un arī gobām, kam jau vasaras vidū nobirst lapas.

Šādi koki nākamajā gadā neatdzīvojas un ar laiku vējainā laikā kļūst bīstami. Nupat septembrī saliņas tiltiņam virsū uzkrita liels koks, par laimi, cieta tikai tiltiņa gals.

Rojas dzīvokļu komunālā uzņēmuma strādnieki, izmantojot pacēlāja grozu, nozāģēs pa vienai gobai pie Līkās muižas un pienotavas un divas iepretim pilij, pie viena apzāģējot vēl dažiem kokiem lielus, nokaltušus zarus, arī ozolam pie tilta uz tautas namu. Darbi var turpināties vēl oktobra trešajā nedēļā. Zāģēšanas laikā daži posmi Pils ielā uz laiku būs slēgti.


Ēšanai, vērošanai, fotografēšanai... 08.10.2013. plkst. 13.07

5. X Dundagā notika saistošs seminārs «Ēdamās un neēdamās sēnes, to atpazīšana».

Semināru vadīja Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele, gudrākā sēņu sieva Latvijā. Pasākumu rīkoja Latvijas lauku konsultācijas un izglītības centrs un meža konsultāciju pakalpojumu centrs.

Pirmajā daļā interesenti saņēma daudz informācijas par sēnēm. I. Dānieles stāstījumu bagātīgi papildināja uz ekrāna rādītās fotogrāfijas. Otrajā daļā devāmies uz mežu, lai darbotos praktiski. Mežu sēņošanai bija izvēlējies mežzinis Ēriks Baļķītis. Paldies viņam, tas bija lielisks!


2013. gada oktobra pirmajā «Dundadzniekā» lasiet... 08.10.2013. plkst. 12.55

Dot un saņemt. Sveiciens novada skolotājiem!
Lai dzīvo čaklie projektu rakstītāji! Iedvesmojoša iedziļināšanās ES naudas apguvē.
Vidusskolā dzīve mutuļo. Karoga svētki, skolēnu pašpārvalde, skolas padome.
Ko lībieši uzzina par lībiešiem. Kolčiņi trešajās Lībiešu kultūras dienās Ventspilī.
Manfelde, Ulmanis, Kalniņš, Vācietis. Dundaga, Kolka, Mazirbe. Dzejas mēnesis.
Skriešana sniedz laimi. Marta Zumberga — Latvijas čempione 100 kilometru skrējienā!
Ģimeniskās īves, parastā kreimule — augs kukaiņēdājs un Vilnis Skuja — lieliskais dabas pētnieks. Ieskats atjaunotajās nacionālā parka takās, svinot tā pirmsākuma 90 gadu jubileju.
Skolai veltīts mūžs. Ilgu Brūveri jubilejā sveic daudzi bijušie audzēkņi.
Taganrogu sajūsmina «Dun–dang», «Dun–dang» — Taganroga. Mūsu dejotāji Krievzemē.

Plānošanas darbnīcu rezultāti 07.10.2013. plkst. 17.35

24. un 25. IX notika pirmās plānošanas darbnīcas. Liels paldies visiem tiem vairāk nekā 60 cilvēkiem, kas piedalījās plānošanas darbnīcu pirmajā kārtā, daloties ar savu radošo enerģiju un strādājot pie novada vīzijas, novada galveno jomu izvērtējuma un problēmu analīzes.

Piedāvājam apkopojumu par darbnīcās paveikto.

Inventarizācija
Vīzija
Problēmu analīze


Slīteres nacionālā parka jubilejas konference 07.10.2013. plkst. 17.03

11. X plkst. 10.00 Dundagas pilī notiks konference «Slīteres daba un cilvēki cauri gadsimtam», kas veltīta Slīteres nacionālā parka jubilejai. Konferenci rīko Dabas aizsardzības pārvalde, to finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Slīteres nacionālā parka pirmsākums, saukts par «Veco dabas pieminekli», dibināts 1923. gadā, kad 1100 ha lielam meža nogabalam Šlīteres Zilo kalnu kraujas pakājē pie Šlīteres ciema piešķīra dabas pieminekļa statusu. Tāpēc šogad svinam 90 gadus, kopš izveidots Slīteres nacionālā parka pirmsākums. Jubileja ir labs iemesls apstāties, lai atskatītos uz padarīto un smeltos idejas nākotnei.


1 ... 338 339 340 341