Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Zaļināšanas kalkulators lauksaimniekiem 18.09.2014. plkst. 08.54

Lai lauksaimniekiem sniegtu atbalstu jauno zaļināšanas prasību ievērošanai, Lauku atbalsts dienests (LAD) ir sagatavojis īpašu Zaļināšanas kalkulatoru.

Dundagas novads gan ir atbrīvots no zaļināšanas prasībām, jo mums ir vairāks kā 50% mežu. Skatīt Informatīvā materiāla par zaļināšanas prasību nodrošināšanu 2. pielikumu.


Kalkulatorā, ievadot informāciju par savu saimniecību, lauksaimnieks varēs uzzināt un aprēķināt, vai plānotās zaļināšanas prasības viņa saimniecībā ir ievērotas vai arī vēl ir jāveic papildus pasākumi. Kalkulatorā var ievadīt informāciju par izvēlētajām kultūrām, kuras plāno audzēt, norādīt platības, ievadīt ekoloģiski nozīmīgās platības un citu informāciju. Kalkulators automātiski aprēķina, vai ir ievērota prasība par kultūraugu dažādošanu un vai ekoloģiski nozīmīgās platības atstātas pietiekamā apjomā.

Kalkulators ir pieejams LAD interneta lapā un LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā. Lai to izmantotu, nav nepieciešams būt LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmas (EPS) klientam.

Zaļināšanas kalkulators
Zaļināšanas kalkulators

LAD atgādina, ka, lai 2015. gadā saņemtu platību maksājumus pilnā apjomā, būs jāievēro zaļināšanas prasības. Pamatā platību maksājumi 2015. gadā sastāvēs no divām galvenajām daļām – Vienotā platību maksājuma un maksājuma par klimatam un videi labvēlīgas lauksaimniecības praksi jeb zaļināšanu. Saimniecībām, kuru aramzemes platība būs 10ha un vairāk, zaļināšanas prasības būs jāievēro obligāti. Plašāka informācija par visām zaļināšanas prasībām un izņēmumiem ir publicēta LAD mājaslapā izvēlnē «Zaļināšana».

LAD aicina visus lauksaimniekus savlaicīgi reģistrēties EPS, jo 2015. gadā, lai pieteiktos platību maksājumu saņemšanai, lauksaimniekiem, kuru aramzemes platība būs 10ha un vairāk, reģistrēties EPS vajadzēs obligāti.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos var vērsties pēc konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā, rakstot e-pastu: klienti@lad.gov.lv, zvanot uz informatīvo tālruni 67095000 vai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā.

 

LAD Klientu daļa

Tālrunis: 67095000

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība, lauksaimniecība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com