Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Lāčplēša diena Dundagā 16.11.2015. plkst. 16.24

Uz Lāčplēša dienu Dundagā šoreiz paskatīsimies ar Napsku ģimenes  — tēta Māra, māmiņas Baibas un abu dēlēnu, sešgadīgā Ernesta un četrgadīgā Valtera, acīm.

Kā pastāstīja Baiba, Lāčplēša dienas pasākumā Dundagā viņu ģimene piedalās trešo gadu pēc kārtas. Ja 11. XI iekrīt sestdienā vai svētdienā, tad visi kopā mēdz aizbraukt arī uz kādu citu vietu. Bet, ja tas ir darba dienā, tad kopā ar bērniem dodas gājienā un pēc tam arī piedalās visā pasākumā. «Bērni grib iet, tāpēc arī piedalāmies,» atzīst Baiba. Viņa arī novērojusi, ka svētki, kaut gan līdzīgi, katru gadu tomēr ir arī citādāki.

Šajā reizē Mārim un Baibai ļoti pie sirds gājusi novada domes priekšsēdētājas Andras Grīvānes uzruna, kurā pieminēts gan Afganistānas misijā bojā gājušais dundadznieks Voldemārs Anševics, gan 1919. gada varonīgās Brīvības cīņas. Ernestam paticis, ka bijis tik daudz jaunsargu ar lāpām, pērn viņu bijis mazāk. Valters savukārt priecājies par to, kā skanējušas bungas Dundagas Mākslas un mūzikas skolas skolotāja Jāņa Cirveļa un viņa audzēkņu izpildījumā. Pērn viņam to esot pietrūcis. Dēli, protams, gaidījuši arī gardo tēju, ar ko parasti visus cienā. Laiks bijis dzestrs un ne pārāk patīkams, tāpēc karsta tēja lieti noderējusi, lai sasildītos. Baiba pamanījusi, ka pēc gājiena, uzrunas un jaunsargu apbalvošanas gandrīz puse no sanākušajiem pazudusi. Viņai ar Māri patikusi arī dziesminieku Gata Vanaga un Jāņa Cirveļa, kas nav Dundagas Jānis Cirvelis, uzstāšanās. Viņi dziedājuši patriotiskas dziesmas.

Nākamgad 11. XI būs piektdienā. Iespējams, ka Napsku ģimene arī dosies Lāčplēša dienu svinēt kaut kur citur, bet svinēs to noteikti.

Diānas Siliņas teksts, Visvalža Biezbārža foto

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Lāčplēša diena Dundagā

Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com