Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Laboratorijas izmeklējumi Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā 24.07.2017. plkst. 08.35

SIA «Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas» moderni aprīkotajā laboratorijā Ventspilī kopumā dienā izmeklē līdz 200 cilvēku un veic virs 1000 testiem, savukārt Talsu slimnīcā dienā tiek izmeklēti ap 60 cilvēkiem veicot ap 250 testiem dienā, gan slimnīcas, gan ambulatorajiem pacientiem, nodrošinot ātru apkalpošanu bez garām rindām.

Galvenokārt laboratorijā tiek veiktas analīzes, pacientiem kam analīzes nozīmējis ģimenes ārsts vai speciālists. Neatkarīgi no tā, kurā ārstniecības iestādē ģimenes ārsts ir norādījis nosūtījumu analīžu veikšanai, analīzes iespējams nodot Jums izdevīgā vietā un laikā arī Ventspils un Talsu slimnīcas laboratorijā. Analīzes slimnīcas laboratorijā iespējams nodot darba dienās no plkst. 7.30 līdz 15.30.

Jaunajām māmiņām ar mazuļiem līdz 3 gadu vecumam un grūtniecēm analīzes iespējams nodot ārpus rindas. Ventspils slimnīcas reģistratūrā ierīkota speciāla poga, ar kuras palīdzību, jaunajām māmiņām un bērniem, iespējams Laboratorijas pakalpojumus saņemt negaidot rindā.

Pacientu ērtībai izstrādāta arī speciāla informācijas sistēma Ventspils un Talsu slimnīcā, ar kuras palīdzību pacientam vai ārstam iespējams analīžu rezultātus saņemt e-pastā. Informācijas sistēmas izstrādē tiek ievērotas visas personīgo datu aizsardzības prasības.

Slimnīcas Laboratorijas piedāvājuma klāsts ir plašs. Laboratorijā iespējams veikt hematoloģiskās, mikrobioloģiskās, bioķīmiskās un imunoloģiskās analīzes. Papildus laboratorija pastāvīgi strādā pie jaunu analīžu ieviešanas. Iepriekšējos gados, kvalitātes kontroles nolūkos SIA «Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca» sadarbojās ar Somijas un Vācijas ārējās kvalitātes kontroles laboratoriju. Atbilstoši kvalitātes kontroles rezultātiem SIA «Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīca» nodrošina kvalitatīvu analīžu veikšanu.

Gadījumos, kad pacienti vēlas pārbaudīt veselību, bet neatrod laiku, lai dotos pie ģimenes ārsta vai cita ārsta speciālista, iespējams veikt kompleksu izmeklējumu laboratorijā, ar kura palīdzību var noteikt vispārīgo veselības stāvokli.

Papildus jau esošajiem laboratorijas izmeklējumiem, ar šī gada februāri, ir paplašināts izmeklējumu klāsts ar diviem testiem – B12 vitamīna un Folskābes testa noteikšanu. B12 vitamīna trūkums organismā ir saistīts ar nepietiekamu saturu uzturā, kā arī gremošanas sistēmas traucējumiem. B12 vitamīns uzlabo organisma nervu šūnu darbību un stabilizē nervu sistēmas stāvokli. Folskābe ir svarīga mūsu organismiem, jo gados veciem cilvēkiem var paaugstināt insulta un infarkta risku pie folskābes deficīta organismā, kā arī jaunajām māmiņām var ietekmēt negatīvi grūtniecības norisi. Tāpēc plānojot grūtniecību un grūtniecības laikā ir svarīgi, lai folskābes līmenis atbilst normai.

Nereti, bērniem vai cilvēkiem ar lieko svaru analīžu noņemšanai, vēnas ar aci nav saskatāmas, tāpēc šādos gadījumos iespējams izmantot perifēro vēnu vizualizācijas ierīci, kura iegādāta ar Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu. Šī ierīce atvieglo medicīniskā personāla darbu un ļauj ātri un efektīvi noņemt analīzes.

Atgādinām, ka arī D vitamīnu var pārbaudīt slimnīcas laboratorijā! Neskatoties uz to, ka pašlaik ir vasara, D vitamīna nepietiekamība Latvijā ir ļoti izplatīta. Tā konstatēta aptuveni 50 procentiem planētas iedzīvotāju, bet Latvijā situācija ir vēl dramatiskāka, vairāk kā 80 procentiem. Ir veikti pētījumi kas apliecina saikni starp D vitamīna līmeni organismā un atsevišķiem sirds veselības rādītājiem. Ar zemāku D vitamīna līmeni pacientiem tiek novērota izteiktāka sirds mazspēja, un pēc operācijas biežāk jālieto sirds darbību uzlabojoši medikamenti.

Vasarā aktīvi zied dažādi graudaugi un ziedi, tādēļ ieteicams pievērst uzmanību organisma reakcijai pret dabā notiekošo. Ja cilvēkam pēkšņi sākušās iesnas, asaro acis vai novērotas tamlīdzīgas pazīmes, ieteicams pārbaudīt vai nav alerģija pret ziedputekšņiem. Laboratorijā iespējams veikt alerģiju testu ar inhalāciju jeb ieelpojamo alergēnu un ar pārtikas alergēnu paneli. Nododot asins analīzes, katrā no paneļiem iespējams noteikt 30 alergēnu, kas visbiežāk sastopami. Alerģiju var izraisīt mājsaimniecības putekļi un dzīvnieku alergēni. Bieži vien alerģiju izraisītāji var būt kaķi, suņi, kāmīši, pundurtrusīši un citi mājdzīvnieki. Plaši izplatīta ir arī dažādu pārtikas produktu nepanesība, piemēram, piena vai glutēnu saturošu produktu. Slimnīcas laboratorijā iespējams noteikt vai cilvēks konkrēto produktu var lietot samazinātā daudzumā vai tomēr vispār nedrīkst lietot. Veicot ieelpojamo un pārtikas alergēnu testus, nav nepieciešama īpaša sagatavošanās un vislabāk testus veikt rīta pusē.

Plašāk par izmeklējumiem iespējams uzzināt sazinoties ar slimnīcas laboratoriju zvanot uz 636 22077 (Ventspils slimnīcas laboratorija), 632 23350 (Talsu slimnīcas laboratorija) vai arī ierodoties klātienē.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com