Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Labiekārtota Zēņu dīķa apkaime 30.05.2014. plkst. 13.23

Kilometrus divus no Kolkas esošā Zēņu dīķa apkaime jau no pavasara priecē ar sapostu vidi un jaunām būvēm. Maija beigās tikos ar projekta Zēņu dīķa teritorijas labiekārtošana ierosinātāju — biedrības Kolkas makšķernieku klubs valdes priekšsēdētāju Oskaru Sproģi. 31. V labiekārtoto vietu svinīgi atklāja.

 Zēņu dīķis ir vietējo iedzīvotāju, kā arī ciemiņu iecienīta atpūtas vieta, kurā, kā saka Oskars, var pamakšķerēt un pasapņot. Iegaumēsim abus šos vārdus! Dīķis ir pašvaldības īpašumā, nodots biedrībai uz astoņiem gadiem apsaimniekošanā ar iespēju pagarināt termiņu. Astoņu cilvēku Kolkas makšķernieku klubs ir rosīga biedrība, kas vēlējās vietu labiekārtot, lai tur būtu iespējams tiešām pilnvērtīgi atpūsties, baudot dabas jaukumu. Tāpēc tapa projekts Eiropas Zivsaimniecības fondam, un to arī atbalstīja.

Oskars atceras, ka pirms gada vēl dzenājis rokā dažādas atļaujas, un priecājas, ka projektam vajadzējis tikai 10% līdzfinansējumu, turklāt to piešķīrusi dome. Paldies par to!

Kas paveikts? Mūsu tikšanās reizē acis priecēja lapene, trīs mazi tiltiņi, viens lielāks — tur  kolhozu laikos bijusi ledus ņemšanas vieta — un invalīdiem piemērota tualete. Tie, tāpat kā soli, galdi, dēļu takas un informācijas stends, ir izgatavoti no impregnēta koka. Atpūtniekus iepriecinās arī divas ugunskura vietas ar diviem stacionāriem griliem un no šķembām veidots 12x12 m stāvlaukums.

Paša dīķa platība ir 1,7 ha, ar visu pieguļošo teritoriju — 4,3 ha. Krastos ir paretināti koki, kas ainavu vērš pievilcīgāku. Projektā strādājuši cenu aptaujas uzvarētāji — SIA Jūrmalnieki, taču arī  kluba biedri rīkojuši talkas, jo ļoti gribējies pielikt roku pašu izauklētajai iecerei.

Līdz šim te brīvi makšķerējuši visi. Kā būs turpmāk? Oskars klāsta, ka būtībā nekas nemainīsies, makšķerēt varēs no krasta, un tas būs par velti. Dīķī jau tagad ir līdakas, asaris, kāda karpa, līņi. Vasaras naktīs var pamēģināt noķert kādu zuti. Tā kā Kolkas makšķernieki dīķi speciāli ielaidīs karpas, tad būs noteikta zivju norma, un šo noteikumu punktu paši kluba biedri arī pārbaudīs. Par makšķerēšanas noteikumiem, vietas vēsturi un tapšanu vēstīs stendi.

Tā stāsta Oskars, makšķernieks un sapņotājs. Jo, lai izauklētu un īstenotu šādu ieceri, jāpiemīt abiem šiem priekšnoteikumiem. Un Oskars jau prāto par labiekārtošanas otro kārtu, lai uzbūvētu dīķim kārtīgas slūžas. Projekts nav lēts, bet jāmēģina.

Alnis Auziņš

 

 

 

 

 


Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kolka, Zēņu dīķis
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com