Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Labākie makulatūras vācēji Kurzemē! 25.05.2016. plkst. 16.41

Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības Piejūra rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā Palīdzēsim kokiem! Kurzemes reģionā ir uzvarējusi Dundagas vidusskola, pārspējot visas lielās vidusskolas. Apsveicam skolu, skolotājus, audzēkņus un viņu ģimenes ar teicamo panākumu!

Mūsu novadu pārstāvēja trīs mācību iestādes. Dundagas vidusskolas savāktie 22 600 kg makulatūras pasaudzējusi 316 kokus no cirvja vai zāģa. Tuvākos sekotājus dundadznieki ievērojami apsteiguši — par 4 480 kg. Bērnudārzu grupā 3. vietu ar 4300 kg makulatūras jeb 60 izglābtiem kokiem ieguva Dundagas Kurzemīte, pavisam nedaudz atpaliekot no otrās vietas. Labs sniegums, 3060 kg makulatūras, ir arī Kolkas pamatskolai.

Balva visiem čaklākajiem bija ekskursija uz Laumu dabas parku 20. V. Pēc tās aprunājos ar vidusskolas audzinātājām, kuru klases bijušas sparīgāko makulatūras vācēju galvgalī.

Sandra Braže, 9. a klases audzinātāja, vēl joprojām šķiet vākšanas azarta pārņemta. «Ļoti sīksti spēkojāmies ar 8. a klasi un tikai pašā finišā palikām otrie. Mūsu klase savāca pāri par 5 tonnām, bet Ketija Damberga viena pati iespēja veselu tonnu». Kad vaicāju, kā viena meitene, ja viņa netrenējas smagatlētikā, jaudā tādu smagumu atnest uz skolu, Sandra man izskaidro, ka atgādāt tādu daudzumu palīdzējusi ģimene. Audzinātāja teic milzu paldies arī Emīlijas Jaunbirzes ģimenei.

Trešajā vietā vidusskolā ar vairāk nekā 2 tonnām savāktu papīru ierindojās 6. a klase. Audzinātāja Ilga Blumberga īpaši uzteic Kārli Blumentālu, kas ļoti apsviedīgi rīkojies, citus skubinājis un koordinējis. «Lieliska pašierosme! E neko daudz par to nezināju, pat ne to, kāds ir rezultāts, līdz mūs uzaicināja uz pasākumu Laumu dabas parkā 20. V.

Uz manu jautājumu, kā iespējams savākt vairāk nekā 7 tonnas, un tieši to ir iespējusi Lienītes Iesalnieces 8. a klase, audzinātāja atbild citādi — filozofiski un zaļi: labāk būtu, ja papīru taupītu vai pat neizmantotu vispār. Tad arī nebūtu nekā nododama. Bet, tā kā papīru izmanto, tad ir loģiski to pārstrādāt, nevis sadedzināt. Visrosīgākās šajā klasē ir Kristas Ludevikas, Raena Ludevika un Annas Pavlovskas ģimenes. Iepriecinoši, ka uzņēmīgi ir darbojušies paši skolēni, apstaigājot Dundagas iestādes un veikalus, prasot, vai nav dažādu papīra pārpalikumu. Priecīgi un atsaucīgi arī uzrunātie darbinieki, jo makulatūra daudzviet ir savākta, un nu pavērās iespēja no tās atbrīvoties.

I. Blumberga atminas, ka viņas audzēkņi sākuši vākt projektu nedēļā, un pirmais pārsteigums bijis liels — laboratorija stāvgrūdām pilna ar makulatūru! Bet skolēni paši bez īpaša pamudinājuma visu sasējuši un aiznesuši. «Ja grib, tad bērni var būt ļoti patstāvīgi!» skolotāja priecājas.

L. Iesalniece, papildinot kolēģi, uzsver — kopīgs mērķis kolektīvu ātri saliedē. Bet kā vispār skola iesaistījusies konkursā? Lienīte stāsta: pašvaldība Piejūras aicinājumu nosūtījusi skolai. Pērn dundadznieki neesot piedalījušies šajā kampaņā, un skolēni bieži prasījuši, kur lai liek vecos papīrus. «Šogad bija liels prieks, ka var darboties, un bērnus ātri pārņēma azarts.»

Mazo balvu, Laumu parku ar ugunskura zupu un dabas takām, skola jau izbaudījusi. Mācību iestāde ieguvusi arī papīru. Bet kā ar lielo balvu, 300 € vērto ekskursiju? Vidusskolas direktore Aiga Štrausa teic, ka tas vēl līdz galam neesot izlemts, bet iespējams, ka ekskursijā dosies visas trīs labākās klases.

Tikmēr skolotāja Sandra joprojām ir sacensību varā: «Mani bērni visus krājumu neatnesa. Tas nozīmē, ka mums ir cerība vinnēt nākamgad!»

Alnis Auziņš

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
skola, atkritumu apsaimniekošana
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com