Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Kurzemē sākt izvērtēt personu ar garīga rakstura traucējumiem individuālās vajadzības 03.11.2016. plkst. 17.19

Kurzeme visiem logotipu rinda

Projektā «Kurzeme visiem» septembrī sāk izvērtēt individuālās vajadzības un izstrādāt atbalsta plānus Kurzemes pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem (personas ar GRT), kam ir I vai II grupas invaliditāte, lai palielinātu viņu iespējas saņemt sabiedrībā balstītus pakalpojumus un veicinātu dzīvi sabiedrībā ārpus ilgstošas sociālās aprūpes institūcijām.

Kopumā individuālās vajadzības paredzēts izvērtēt un atbalsta plānus izstrādāt 347 personām ar GRT, kas ir gan personas ar attīstības traucējumiem (piemēram, ar autismu, Dauna sindromu, Asbergera sindromu), gan personas ar psihiskām saslimšanām (piem., ar depresiju, šizofrēniju, dažādām mānijām). Lielākā daļa no šīm personām patlaban dzīvo patstāvīgi vai ģimenēs 14 Kurzemes pašvaldībās, bet apstākļiem pasliktinoties, sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu trūkuma dēļ, tām ir risks nonākt ilgstošas sociālas aprūpes institūcijās.

Personu individuālo vajadzības izvērtē un atbalsta plānus izstrādās personām, kas no 2016. gada jūlija līdz septembrim tam bija pieteikušās, iesniedzot iesniegumu savas pašvaldības sociālajā dienestā vai kādā no valsts sociālās aprūpes centra «Kurzeme» sešām filiālēm.

Sadarbībā ar psihiatru un ergoterapeitu vajadzības izvērtē un atbalsta plānus izstrādā 5 sociālie darbinieki. Atbalsta plānos personām ar GRT ieteiks katra vajadzībām un iespējām atbilstošus sabiedrībā balstītus pakalpojumus, tādējādi veicinot viņu iespējas dzīvot sabiedrībā gan individuāli, gan nelielās grupās — grupu dzīvokļos vai grupu mājās, nevis ilgstošas sociālas aprūpes institūcijās.

No atbalsta plānos ieteiktajiem pakalpojumiem projektā «Kurzeme visiem» tiks segs izmaksas šādiem sabiedrībā balstītiem pakalpojumiem:

  • aprūpe mājās;
  • dienas aprūpes centrs;
  • specializētās darbnīcas;
  • grupu dzīvokļi;
  • īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums;
  • speciālistu konsultācijas un individuālais atbalsts;
  • atbalsta grupas un grupu nodarbības.

Sabiedrībā balstīto pakalpojumu pieejamību personām ar garīga rakstura traucējumiem projektā «Kurzeme visiem» līdz 2022. gadam palielinās par Eiropas Sociālā fonda (ESF) un valsts budžeta līdzekļiem. Plānots, ka līdz 2022. gadam Latvijā būs izveidota tāda sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēma, kurā vajadzīgos atbalsta pakalpojumus personas varēs saņemt  dzīvesvietā un pakalpojumi ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs nebūs vienīgā izvēle.

Papildu informācijai par individuālo vajadzību izvērtēšanas procesu Kurzemē aicinām sazināties ar projekta «Kurzeme visiem» vadītāju Ingu Kalniņu, tālr. 27008743, inga.kalnina@kurzemesregions.lv.

Informāciju sagatavoja:
Inese Siliņa,
projekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste,
inese.silina@kurzemesregions.lv

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie faili
Preses paziņojums
Atslēgvārdi
projekti, līdzdalība, Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com